РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786199<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Франчук В. В. 
Судово-медична експертиза у випадках неналежної професійної діяльності медичних працівників : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.25 / В. В. Франчук; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2020. - 39 c. - укp.

На підставі проведеного комплексного дослідження результатів судово-медичних експертиз у випадках неналежної професійної діяльності медичних працівників, з урахуванням судових рішень, прийнятих у таких кримінальних справах, наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення важливої проблеми сучасної судової медицини - встановлення особливостей, причин і наслідків неналежної медичної діяльності та сформульовано цілісну наукову концепцію удосконалення організації та проведення судово-медичної експертизи у випадках порушення професійних обов'язків медичних працівників. Установлено, що різноманітні недоліки у наданні медичної допомоги підтверджуються судово-медичними експертними комісіями в матеріалах 72,0 % кримінальних справ, порушених проти медичних працівників у випадках неналежного виконання ними професійних обов'язків. Такі помилки виникають під час виконання діагностичних і лікувально-тактичних заходів, у випадках надання екстреної медичної допомоги, на госпітальному етапі, в стаціонарних відділеннях лікарень. Виокремлено, систематизовано і проаналізовано дефекти медичної допомоги в анестезіологічній, акушерсько-гінекологічній, хірургічній, терапевтичній практиці та в медсестринстві. Застосована методика побудови дерев рішень (decision trees), як однієї зі складових технології інтелектуальної обробки багатофакторної бази даних (Data Mining), виявила прогностичні критерії ризику для медичних працівників різних фахів: для анестезіологів-реаніматологів це швидкоплинність патологічних змін і спільна лікувально-діагностична діяльність з лікарями-терапевтами; для лікарів акушерів-гінекологів - слабка узгодженість між поліклінічним і стаціонарним рівнями надання медичної допомоги; для лікарів-терапевтів - відсутність прямого причинного-наслідкового зв'язку між їх діями (бездіяльністю) і шкідливими наслідками (Р = 1,0); для лікарів-хірургів - незадовільна взаємодія з травматологами на поліклінічному етапі, внаслідок чого з ймовірністю Р = 0,80 виникають різноманітні лікувально-тактичні дефекти, які надалі завершуються смертю хворих або їх інвалідністю; для середнього медичного персоналу - організаційно-адміністративні дефекти в роботі центрів екстреної медицини та медицини катастроф, коли негативні для пацієнтів наслідки настають з ймовірністю (Р = 0,80). Сформовано рейтинговий лист лікарських спеціальностей, найбільш ризикованих з точки зору кримінальної відповідальності. Проаналізовані юридичні наслідки, які настають для медичних працівників у випадках їх неналежної професійної діяльності та відображено обставини, які підлягають доведенню під час кримінального провадження. Запропоновано алгоритм виконання судово-медичних експертиз за "лікарськими справами" та науково обґрунтовані практичні рекомендації для органів досудового слідства і бюро судово-медичної експертизи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446186 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського