РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786424<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Здещиц В. М. 
Визначення величини коефіцієнта відновлення при зіткненні тіл: перевірка гіпотези Ньютона / В. М. Здещиц, А. В. Здещиц // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 1. - С. 50-56. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розроблено методику проведення лабораторної роботи з фізики, яка використовує смартфон як вимірювальний комплекс для визначення величини коефіцієнта відновлення (КВ) швидкості при падінні кульки на поверхню плити. Виконано перевірку гіпотези Ньютона (ГН) щодо незалежності величини коефіцієнта від швидкості. Під час пандемії, коли пересування студентів обмежено, виконувати очно лабораторні роботи з фізики стає неможливим. Тому вкрай важливо забезпечити студентів методичною та інструментальною підтримкою для проведення лабораторних робіт дистанційно. Поставлена проблема вирішувалася за допомогою розроблених мініатюрних мобільних дослідницьких установок у стилі технології BYOD. Методологічно робота базувалася на відомих законах механіки. Основні науково-практичні результати отримано з використанням реєстрації звука смартфоном під час зіткнення кульки з плитою, відео реєстрації траєкторії руху за допомогою смартфону в режимі slow motion, осцилографування тривалості удару. Основним результатом роботи є розроблення мініатюрної дослідницької установки та методики її використання для дистанційного проведення лабораторної роботи "Визначення величини коефіцієнта відновлення швидкості при зіткненні тіл". Доведено, що ГН щодо незалежності величини КВ від швидкості падаючої на плиту кульки є спростованою. За швидкостей, менших 0,5 м/с значення КВ швидкості збільшується. Встановлено, що метод відео реєстрації в режимі "slow motion" надає можливість прослідкувати за допомогою смартфона залежність КВ від швидкості для кульок, виготовлених із різних матеріалів: скла, сталі, полібутадієна, пластмаси до величини <$Eupsilon~symbol Ы~0,02> м/с. Звуковим методом найбільш стабільні результати можна отримати, якщо використовувати тенісні кульки діаметром 40 мм. Порівняння звукового методу з одночасною відеореєстрацією падіння тенісної кульки на стальну плиту довело, що результати узгоджуються і оба методи надають однакову величину КВ: <$Eepsilon~=~0,93~ symbol С~0,01>. Спостерігається постійне перевищення висоти IIQ звуковим методом на величину 1 - 3 мм від фактичного, а висоти менше 15 - 20 мм не реєструються.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського