РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786433<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлєва О. М. 
Деякі нотатки щодо введення в курсі математики 5 класу алгебричного методу розв'язування текстових задач / О. М. Яковлєва, В. М. Каплун, Т. Л. Анісімова // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 1. - С. 107-111. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Характеризуючи навчальний зміст курсу математики 5 - 9 класів, можна стверджувати, що текстові задачі займають в ньому істотне місце. Основними методами розв'язування текстових задач в 5-му класі є арифметичний та алгебричний методи. Розглянуто співвідношення в шкільному курсі математики 5 класу арифметичного та алгебричного методів, їх ролі в розвитку мислення учнів і відповідний зміст підручників математики 5 класу. Використано методи аналізу, синтезу, порівняння, опису одержаних результатів дослідження, узагальнення. Застосовано теоретичні методи дослідження, по'вязані з аналізом чинних навчальних програм із математики, підручників математики 5-го класу, відповідних інформаційних джерел. Узагальнено власний педагогічний досвід і спостереження. Обговорено основні методи розв'язування текстових задач у курсі математики 5-го класу. Зазначено, що розвиток формування вмінь розв'язувати текстові задачі переходить від арифметичного методу у початковій школі до переважно алгебричного методу у 5-му класі основної школи. З'ясовано, що в підручниках 5-го класу введення алгебричного методу розв'язування задач істотно відрізняється. Виходячи з власного досвіду, обговорень із вчителями математики вищезазначених питань, можна стверджувати, що спроби одразу та повністю переключити учнів 5-го класу на алгебричний метод розв'язування задач вдаються невдалими. Формування в учня 5-го класу навичок роботи з алгебричним методом є довгим і трудомістким процесом як для учня, так і для вчителя. Між арифметичним та алгебричним методом розв'язування задач потрібно проводити паралелі, щоб учні не вважали ці методи відірваними один від одного. Вважаємо, що у 5 - 6 класах потрібно обов'язково продовжувати розв'язувати задачі обома методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-352

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського