РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786509<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туровський О. Л. 
Моделювання функціонування атмосферно-оптичних ліній зв'язку в умовах радіоактивного випромінювання / О. Л. Туровський, Н. В. Блаженний // Наукоєм. технології. - 2021. - № 2. - С. 140-146. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Моделювання функціонування атмосферно-оптичних ліній зв'язку (АОЛЗ) в умовах впливу гамма-випромінювання, яке випускається сумішшю радіоактивних речовин, викинутих в довкілля внаслідок техногенної катастрофи є складовою частиною загальної задачі забезпечення їх радіаційної стійкості. Аналіз кількісних показників вихідних параметрів математичної моделі, що описує порядок функціонування АОЛЗ, та проведений аналіз радіаційної стійкості складових елементів схеми побудови АОЛЗ показав, що на ефективність її функціонування в умовах радіоактивного зараження буде впливати гамма-випромінювання. А основним радіаційно нестійким елементом в умовах його впливу буде приймач інфрачервоного вхідного сигналу, який буде втрачати виявляючу здатність залежно від значень потужності та дози гамма-випромінювання. Проаналізовано процес функціонування приймачів АОЛЗ в умовах імовірної техногенної аварії на радіаційно небезпечному об'єкті та подано математичну модель, яка описує порядок функціонування АОЛЗ з eрахуванням можливого впливу гамма-випромінювання на виявляючи здатність приймача інфрачервоного вхідного сигналу. Розроблена модель містить описи покрокових процедур прийому та обробки вхідного сигналу: генерування псевдовипадкової двійкової послідовності корисного сигналу, що планується для передачі по оптичному каналу; перетворення двійкової послідовності в електричний сигнал; перетворення електричного сигналу в оптичний сигнал; формування оптичної потужності каналу передачі сигналу; прийом та перетворення вхідного оптичного сигналу в електричний на вхідних приймачах; перетворення вхідного електричного сигналу в двійкові біти. В подальшому запропонована модель дозволить провести аналіз ступеня зниження виявляючої здатності приймачів АОЛЗ що, в свою чергу дозволить обгрунтувати рекомендації, направлені на підвищення ефективності та доцільність застосування АОЛЗ в тих чи інших умовах впливу радіоактивного випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського