РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786523<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Volianska L. G. 
Analysis of methods for increasing the efficiency of gas turbine unit operation = Аналіз методів підвищення ефективності роботи газотурбінної установки / L. G. Volianska, M. Pikul, V. Otroshchenko // Наукоєм. технології. - 2021. - № 3. - С. 255-264. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Перспективним напрямком розвитку енергетики є застосування енергозберігаючих технологій на базі газотурбінних установок, що дозволяють істотно підвищити ефективність використання органічного палива. Одним з перспективних способів поліпшення паливної ефективності газотурбінних установок є застосування складних термодинамічних циклів. Наведено дослідження підвищення економічності газотурбінних установок шляхом удосконалення їх теплових і технологічних схем. Розглянуто схеми з проміжним охолодженням в процесі стискування повітря і з регенерацією тепла вихлопних газів. Розглянуто задачу оптимізації та вибору раціональних параметрів робочого процесу газотурбінної установки. Комплексна оптимізація параметрів термодинамічного циклу газотурбінної установки, таких як температура газу перед турбіною, ступінь підвищення тиску в компресорі, а також параметрів, що визначають робочий процес додаткових вузлів установки грає важливу роль для підвищення її ефективності. Як об'єкт дослідження було обрано газотурбінний привід АL-336-1/2-10, призначений для приводу газоперекачувальних агрегатів та інших промислових установок потужністю 10 МВт. Вибір параметрів робочого процесу, що забезпечують максимальну ефективність, є основним завданням при проектуванні двигунів зі складними циклами. Наведено результати чисельного дослідження впливу основних параметрів робочого процесу установки на ефективність, проаналізовано вплив ступеня підвищення тиску і максимальної температури циклу на параметри циклу. Проведено порівняння значень оптимального ступеня підвищення тиску та ефективного ККД з оптимальним ступенем підвищення тиску за питомою ефективною роботою для циклів простої схеми і складного. Показано, що за рахунок багатоступінчастого стискування з проміжним охолодженням і регенерацією вихлопних газів можна досягти високих значень ефективного ККД, які для газотурбінної установки простої схеми можна отримати тільки при високих параметрах циклу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського