РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786551<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Havryliuk O. A. 
Quantitative indicators of copper-resistant microorganisms distribution in natural ecosystems = Кількісні показники розподілення мідьрезистентних мікроорганізмів у природних екосистемах / O. A. Havryliuk, V. M. Hovorukha, A. V. Sachko, G. V. Gladka, O. B. Tashyrev // Biotechnologia Acta. - 2021. - 14, № 1. - С. 69-80. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мідь є дуже токсичним металом, що розповсюджений як у природних, так і в техногенних екосистемах. Мета роботи - визначити рівень стійкості мікроорганізмів природних екосистем до катіонної форми та органометалічного комплексу Cu<^>2+. Було досліджено мікроорганізми 9 природних екосистем п'яти географічних зон Антарктики, Арктики, Мертвого моря (Ізраїль), середніх широт України та екваторіальної зони Південної Америки (Еквадор). Стійкість мікроорганізмів визначали культивуванням у середовищі з концентраційним градієнтом Cu<^>2+. Кількість Cu<^>2+-резистентних мікроорганізмів у природних екосистемах визначали підрахунком колоній на живильному агарі за присутності цитрату та катіонної форми Cu<^>2+. Концентрацію Cu(II) у зразках грунту та глини визначали за методом атомно-абсорбційної спектрометрії. Підтверджено гіпотезу про те, що стійкі до Cu<^>2+мікроорганізми існують у будь-якій природній екосистемі. Стійкість до Cu<^>2+ у формі катіону була у 8 - 31 та 14 - 140 разів нижчою, ніж до цитрату Cu<^>2+ у живильному та мінеральному агаризованих середовищах відповідно. Кількість Cu<^>2+-резистентних мікроорганізмів у природних екосистемах досягала сотень і тисяч у присутності 175 - 15 500 мг/л Cu<^>2+. Таким чином, грунти, глини та піски природних екосистем є "генетичним ресурсом" мідьрезистентних мікроорганізмів, перспективних для розроблення новітніх біотехнологій очищення мідьвмісних стічних вод та біоремедіації грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*803.2 + Е40*872

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського