РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786564<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuz'min P. N. 
Xylotrophic fungus Trichoderma atroviride: cultivation, extracellular hydrolytic and antimicrobial activity = Ксилотрофний гриб Trichoderma atroviride: культивування, екстрацелюлярна гідролітична та антимікробна активність / P. N. Kuz'min, V. V. Sakovich, D. D. Zhernossekov // Biotechnologia Acta. - 2021. - 14, № 3. - С. 46-53. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Ксилотрофні гриби добре відомі своєю здатністю виділяти ферменти в навколишнє середовище. Ці гриби мають важливий біотехнологічний потенціал, деякі з них використовують для промислового виробництва ферментів. Крім того, останнім часом ксилотрофні гриби привертають велику увагу дослідників як джерело антибактеріальних препаратів. Мета роботи - аналіз впливу джерела вуглецю в живильному середовищі, а також умов глибинного культивування на вихід міцелію, протеолітичну, целюлолітичну й антимікробну активність культуральної рідини Trichoderma atroviride. Використовували метод глибинного культивування, проводили часткове очищення препарату за методом висалювання з подальшим діалізом, целлюлолітичну активність визначали спектрофотометрично, антимікробна активність визначалася за допомогою методу дискової дифузії. Статистична обробка даних проводилася з використанням пакету програм STATISTICA 6.0. Найбільша целюлолітична активність (<$E0,50~symbol С~0,03> Од/мл), вихід міцелію і найменший діаметр колоній було виявлено за використання целюлози як джерела вуглецю. Однак найбільша протеолітична активність культуральної рідини спостерігалася у разі використанні глюкози як джерела вуглецю. Показано, що оптимальний діапазон температур для активності гідролази знаходиться в діапазоні <$E25~-~30~symbol Р roman C>. У порівнянні з P. ostreatus культуральна рідина T. atroviride не тільки має більш виражену антимікробну активність, але й пригнічує ріст Candida albicans. Висновки: культуральна рідина виділеного штаму T. atroviride є перспективним джерелом гідролітичних ферментів, які можуть бути використані в органічному сільському господарстві і промисловості. Очищений препарат, одержаний з культуральної рідини Trichoderma atroviride показав значну антимікробну активність і може бути успішно використаний в майбутньому для розробки лікарських засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.571*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського