РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кіяновський М. В. 
Аналіз призначення рівня режимів різання за виробничними критеріями / М. В. Кіяновський, Н. І. Цивінда, Л. І. Лаухіна, О. В. Чернявська, І. О. Зуєв // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 52. - С. 54-58. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначення можливості підвищення продуктивності механічної обробки деталей із високомарганцевих сталей за рахунок розробки оптимальних параметрів технологічної системи ВПІД (верстат - пристосування - інструмент-деталь): жорсткості та власної частоти коливань елементів системи ВПІД. Методи дослідження - були використані теорія різання металів, статистичного аналізу, статистичних рішень, теорії ймовірності, математичного аналізу, теорії коливань, віброакустичної діагностики, теорії розпізнавання технічних станів. Проведені дослідження обробки броней дробарок при обробці токарно-карусельних верстатах показали, що на жорсткість та вібростійкість системи ВПІД впливають режими різання. Установлено, що критерієм оцінки режимів різання, що застосовуються на заводах, є коефіцієнт нормативної зміни швидкості різання. Визначені основні параметри технологічної системи ВПІД, від яких залежить стійкість різального інструменту. Загалом статистичні дані спостережень на підприємстві показують. що майже 70 % деталей виготовляють зі швидкостями різання нижче нормативних в 1,3 - 2,0 рази. При обробці на заводах броней, різноманітних за розмірами, коефіцієнт Кн нормативної зміни швидкості різання може знижуватись до 0,25, тобто допустима швидкість різання може бути в 4 рази менше нормативної. Це пояснюється не тільки специфічними властивостями високомарганцевої сталі, але й недостатньою жорсткістю і вібростійкістю технологічної системи ВПІД. Це затруднює застосування різального інструменту з пластинами з Кубічного нітриду бору. Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що за встановленою [11] сталою діагностичною ознакою початку інтенсивного руйнування ріжучої частини інструменту з ПНТМ на основі КНБ в діапазонах технологічних параметрів обробки деталей, можливо визначити оптимальні режими різання. Практичне значення отриманих результатів пролягає в тому, що при впровадженні методу і технологій діагностичного контролю працездатності системи верстат-пристосування-інструмент-деталь при обробці деталей із високомарганцевих сталей вирішується задача запобігання процесам прискореного пошкодження інструментальних пластин і збільшення їх ресурсу. Подальші дослідження віброакустичних реакцій змін технічних станів елементів системи ВПІД у процесах обробки броней з високомарганцевих сталей нададуть можливість розробити критерії стійкості різців та впровадити їх у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: К632,27 + К632-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського