РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786716<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матківський С. В. 
Дослідження ефективності застосування азоту для регулювання фронту руху пластової води в умовах прояву водонапірного режиму / С. В. Матківський // Нафтогаз. енергетика. - 2021. - № 1. - С. 7-15. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

З використанням сучасних інструментів гідродинамічного моделювання проведено дослідження процесу нагнітання азоту в газоконденсатні поклади поблизу початкового контуру газоносності з метою регулювання фронту руху пластової води в умовах прояву водонапірного режиму. Розрахунки основних технологічних показників розробки продуктивного покладу проведено для тривалості періоду нагнітання азоту на рівні 5, 6, 8, 10, 12, 14 місяців. Результати моделювання свідчать, що при нагнітанні невуглеводневого газу забезпечується підтримання пластового тиску в покладі на значно вищому рівні порівняно з розробкою на виснаження. При цьому вдається створити додатковий гідродинамічний та фільтраційний бар'єри на початковому газоводяному контакті, завдяки яким відбувається ефективне блокування надходження пластової води в газонасичені горизонти. Згідно з результатами проведених досліджень встановлено, що у випадку впровадження технології нагнітання азоту видобуваються значно менші об'єми пластової води порівняно з розробкою на виснаження. Використання азоту як агенту нагнітання дозволяє сповільнити процес переміщення газоводяного контакту та попередити защемлення залишкових запасів природного газу. На основі результатів розрахунків встановлено оптимальне значення тривалості періоду нагнітання азоту, за межами якого коефіцієнт газовилучення змінюється незначно. Оптимальне значення тривалості періоду нагнітання становить 8,04 місяців. Прогнозний коефіцієнт вилучення газу для оптимального значення періоду нагнітання азоту складає 58,11 %. При розробці газоконденсатного покладу на виснаження кінцевий коефіцієнт вилучення газу дорівнює 34,6 %. Результати проведених досліджень свідчать про високу технологічну ефективність нагнітання азоту на початковому газоводяному контакті з метою регулювання процесу надходження пластової води в газоконденсатні поклади та підвищення кінцевого газовилучення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського