РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786740<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yashkina D. D. 
Heuristic potential of emotional labor concepts, trust and public space in the study of "solo-living" = Евристичний потенціал концепцій емоційної праці, довіри та публічного простору в дослідженні "solo-living" / D. D. Yashkina // Укр. соціум. - 2020. - № 1. - С. 41-51. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Здійснено спробу виявити евристичний потенціал концепцій А. Хохшильд, Д. Гамбетта і Р. Сеннетта в дослідженні феномену "solo-living". Аналізуючи концепції емоційної праці, суспільного й індивідуального просторів, а також довіри, розглянуто можливості застосування цих концепцій у вивченні несімейних форм партнерських взаємин. Під час аналізу цих концепцій визначено, як вони можуть пояснювати виникнення та розвиток таких форм, як "solo-living". При цьому зосереджено увагу на аналізі факторів поширення феномену "solo-living", зокрема на таких, як небажання або неможливість виконання емоційної роботи (за соціологією емоцій А. Хохшильд), поглинання особистого простору публічним (за концепцією Р. Сеннетта) та слабкі сімейні зв'язки (згідно з концепцією довіри Д. Гамбетта). Доведено, що названі концепції мають евристичний потенціал для дослідження зазначеного феномену, не претендуючи на те, щоб бути вичерпними. Визначено обмеження використання цих концепцій при вивченні "solo-living". Так, концепція емоційної праці стосується переважно жінок, ігноруючи при цьому ті труднощі, з якими можуть стикатися чоловіки в контексті заданої проблематики, що також, на думку автора, вважається за необхідне. У своїй концепції Р. Сеннет зосереджується на міському просторі, незважаючи на те, що процеси глобалізації стирають кордони між містами та країнами, тим самим роблячи простір глобальним, що набуває особливої значущості в контексті вивчення, наприклад, такої форми партнерства, як відносини на відстані, які теж можна розглядати як одну з форм феномену "solo-living". Визначаючи перспективи подальших досліджень "solo-living" у рамках концепцій А. Хохшильд, Д. Гамбетта і Р. Сеннета, автор ставить дослідницьке питання про можливість синтезування основних ідей представлених концепцій як пояснювальної моделі розвитку різноманітних форм партнерських відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5г-2 + С5*332.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського