РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786753<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чаплик М. М. 
Зміна влади та боротьба з корупцією в Україні: погляд крізь призму теореми Томаса / М. М. Чаплик // Укр. соціум. - 2020. - № 2. - С. 29-45. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Розглянуто сучасні українські політичні реалії: прихід до влади за результатами президентських і парламентських виборів нової політичної сили та її перспективи у боротьбі з корупцією. Показано прогноз щодо подальшого розвитку подій у напрямі боротьби з корупцією, заснований на теоремі Томаса. Зокрема, розглянуто перспективи команди несистемних політиків у боротьбі з корупцією. Згідно з теоремою Томаса, визначення ситуації як реальної могло мати місце під час виборів і голосування за несистемного кандидата та його політичну силу. Обгрунтовано думку, що глядачі та водночас потенційні виборці перенесли образ екранного героя на реального кандидата й ототожнили їх. Крім того, розкрито механізм визначення реальності ситуації через власне ототожнення несистемного політика з героєм серіалу, який бореться з корупцією та досягає успіху. Отже, визначення ситуації як реальної може бути притаманне також новообраному голові держави та представникам його команди через вживання у роль борців із корупцією та власні ціннісні установки. Зазначено, що саме навколо боротьби головного героя та його друзів із корупцією у вищих ешелонах влади розгортається основна сюжетна лінія серіалу "Слуга народу". Наводяться висловлювання самого голови держави, представників його команди та колег, які підтверджують наміри Президента України та новообраної влади в цілому змінити країну, у тому числі й за напрямом подолання корупції. Таким чином, на думку автора, існують певні передумови для здійснення самовтілюваного пророцтва. Крім того, перемога команди несистемних політиків поставила певні рекорди суспільної підтримки та довіри. Отже, самоздійснюване пророцтво посилатиметься на колективну волю українського народу до змін і відповідну мотивацію новообраної влади. Приділено увагу ймовірним ризикам на шляху реалізації самовтілюваного пророцтва, серед яких виокремлюються зовнішня загроза, спротив таких внутрішніх груп, як олігархи та урядовці, кадрова проблема: потреба у вмотивованих професіоналах з певними моральними якостями тощо. Зауважено на перспективності подальшого вивчення феномену самоздійснюваного пророцтва та його впливу на суспільство у добу інформаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*333.64 + С5*333.641.20*333

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського