РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786772<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pyvovarova N. P. 
Change of legal status of sex work in Ukraine: public opinion, opinion of sex workers (sociological perspective) = Зміна правового статусу секс-роботи в Україні: думка населення, думка секс-робітників (соціологічний ракурс) / N. P. Pyvovarova, O. R. Artiukh // Укр. соціум. - 2020. - № 3. - С. 124-141. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Визначено поняття "декриміналізація" та "легалізація" секс-роботи. На основі соціологічного дослідження охарактеризовано ставлення українського населення та самих секс-робітників до потенційної зміни правового статусу сфери надання сексуальних послуг в Україні. Проаналізовано ставлення населення до понять і феноменів "секс-робота" та "секс-робітники", рівень поінформованості населення і секс-робітників щодо чинного законодавства у сфері регулювання секс-роботи в Україні та ставлення до нього, думки про потенційні умови декриміналізації й очікувані зміни як результат зміни правового статусу секс-роботи, ступінь зацікавленості секс-робітників фактом декриміналізації й легалізації та їх готовності до можливих змін. Дані дослідження свідчать про цілком прогнозовану протилежність ставлення, бажань і сподівань щодо потенційних змін правового статусу секс-роботи в Україні пересічного українця та робітника сфери надання сексуальних послуг - від неготовності та неприйнятності таких змін першим до непідготовленості і, можливо, "райдужних" сподівань останнього. Так, 51 % українців проти відміни покарання за добровільне надання секс-послуг за винагороду, тоді як 93 % секс-робітників зацікавлені у відміні такого покарання. Моделюючи ситуацію, за якої за секс-роботу буде знято покарання, секс-робітники потенційними покращеннями припускають: більш безпечні умови роботи та зниження ризиків насильства - 74 %; можливість юридичного захисту від поліції - 67 %, в суді й прокуратурі - 64 %; зниження стигматизації на рівні суспільства - 58 %, на рівні самооцінки - 53 %; розраховують на зниження ризиків для здоров'я, в тому числі інфікування на ВІЛ/ІПСШ - 49 %. Доведено доречність формування в суспільній думці ставлення до секс-роботи як різновиду підприємницької діяльності, яка має регулюватися нормами трудового, цивільного, господарського, фінансового та інших галузей права, а до секс-робітників - як таких, які мають право на відмову (від клієнта, роботодавця, професії у цілому), належні умови праці та профспілковий або судовий захист, анонімність, соціальні гарантії та пенсію, самоорганізацію тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського