РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саранча І. Г. 
Організація соціально-педагогічної діяльності студентської молоді в межах реалізації соціальних проєктів / І. Г. Саранча, А. В. Хіля // Укр. соціум. - 2020. - № 4. - С. 125-135. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено питання організації та реалізації соціальних проєктів, програм та їх значення для підготовки майбутніх спеціалістів, зокрема, вчителів, соціальних педагогів, соціальних працівників, психологів. На прикладі діяльності Громадської організації "Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді "Паросток" розглянуто досвід залучення студентської молоді до реалізації соціальних проєктів, розроблених відповідно до теоретичних положень і практичних рекомендацій розвинутої в ХХI ст. відомої вітчизняної наукової школи соціальної роботи. На нашу думку, поширення такого досвіду в масштабах країни сприятиме розв'язанню ряду важливих завдань соціальної політики, зокрема, вирішенню соціальних проблем людей з інвалідністю, зміцненню спроможності відповідних громадських організацій, підготовці кваліфікованих фахівців для роботи з вразливими категоріями населення. Короткий огляд методів залучення студентської молоді до соціально-педагогічної діяльності дозволив частково охарактеризувати напрями взаємодії державних органів влади, інституцій громадянського суспільства та закладів вищої освіти. Крім того, представлені зразки співпраці таких соціальних інституцій розглянуто з точки зору соціальної користі та освітнього менеджменту, зокрема у підготовці спеціалістів освітньої та соціальної сфер до надання послуг вразливим категоріям населення. Це дозволило глибше розкрити мету нашого дослідження з науково-педагогічної точки зору та соціальної значущості, а також виявити основні фактори відбору успішного проєкту для організації такої діяльності та задоволення потреб освітнього менеджменту, його мети та завдань. Отриманий досвід реалізації соціальних проєктів та їхнього адміністрування дав можливість презентувати освітній потенціал взаємодії соціальних інституцій і викладачів вищих закладів освіти у підготовці до волонтерської, планово-адміністративної та власне соціально-педагогічної діяльності майбутніх фахівців. Окремо підкреслено важливість такої роботи щодо педагогічного менеджменту, це простежується у висновках до статті та визначенні напрямів подальшої розробки цього питання з наукової точки зору. Напрацювання, що презентовані у дослідженні, не охоплюють всього спектра організаційної співпраці у напрямі підготовки студентської молоді через залучення до соціально-педагогічної діяльності, розробки та реалізації соціальних проєктів та/або програм, але має достатньо широкі можливості для подальшої наукової розробки спеціалістами різних галузей освіти й кадрового забезпечення та можуть бути корисними для використання широким колом фахівців, які планують долучитися до проєктної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.42 + С5*674.58*421.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського