РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786919<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kravets O. V. 
Formation of initial changes in hemodynamics and fluid compartments in high surgical risk patients under the influence of acute abdominal pathology = Формування вихідних змін гемодинаміки та водних секторів у пацієнтів високого хірургічного ризику під впливом гострої абдомінальної патології / O. V. Kravets, V. V. Yekhalov, D. A. Krishtafor, O. O. Zozulia, O. O. Volkov, O. O. Vlasov // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 3. - С. 94-100. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Серед головних чинників патологічних змін, що супроводжують гостру абдомінальну патологію (ГАП), виділяють запальний процес очеревини та дефіцит рідини внаслідок її патологічних втрат. Мета дослідження - провести аналіз вихідного стану водних секторів організму та гемодинаміки в пацієнтів високого хірургічного ризику при гострій хірургічній АП. Обстежено 157 пацієнтів з ГАП, які потребували екстреної лапаротомії. Наявність та ступінь дефіциту рідини визначалися клінічно за пробою на гідрофільність тканин за П. І. Шелестюком, лабораторно - за допомогою оцінки рівнів гематокриту, електролітів крові, вазопресину (антидіуретичного гормону (АДГ)) та мозкового натрійуретичного пропептиду (МНП), а також середнього об'єму еритроцита та осмолярності плазми. Методом неінвазивної біоімпедансометрії вивчено показники водних секторів організму та центральної гемодинаміки. На основі показників концентрації кисню в артеріальній та венозній крові розраховували загальне споживання (VO2) та доставку кисню (DO2), коефіцієнт екстракції кисню (O2ЕR). Виявлені зміни свідчать про дефіцит внутрішньосудинної рідини та супутню гемоконцентрацію на тлі нормального вмісту електролітів та осмолярності плазми. У пацієнтів високого хірургічного ризику з 2 ступенем дегідратації за П. І. Шелестюком невідкладна хірургічна патологія органів черевної порожнини зменшує об'єм рідини позаклітинного простору на 19,1 % (p = 0,019) від норми за рахунок зниження об'ємів інтерстицію та внутрішньосудинної рідини відповідно на 20,7 % (p = 0,002) та 16,3 % (p = 0,001) від регіональних показників, що формує в пацієнтів стан "об'ємного виснаження" середнього ступеня тяжкості. Це супроводжується збільшенням концентрації АДГ на 16,7 % (p = 0,041) понад норму при нормальному рівні МНП. Ударний об'єм знижується на 28,8 % (p = 0,021) від норми на тлі тахікардії (збільшення ЧСС на 39,7 % (p = 0,001) понад норму) та судинного спазму (підвищення загального периферичного опору судин на 86,9 % (p = 0,001) понад контрольні показники), що підтримує нормодинамічний тип кровообігу (серцевий індекс - 3,2 (0,4) л/хв/м<^>2) на тлі зниження ударного та периферичного перфузійного індексів відповідно на 41,3 % (p = 0,002) та 55,2 % (p = 0,002) від норми. DO2 знижується на 11,1 % (p = 0,011) від норми при підвищеному на 16,3 % (p = 0,004) понад норму VO2, що призводить до зниження утилізації кисню на 7,2 % (p = 0,041) від норми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського