РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786943<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Koshevoy N. D. 
Application of the "jumping frogs" algorithm for research and optimization of the technological process = Застосування методу "стрибаючих жаб" для дослідження та оптимізації технологічного процесу / N. D. Koshevoy, V. V. Muratov, A. L. Kirichenko, S. A. Borisenko // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2021. - № 1. - С. 57-65. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Запропоновано застосування методу "стрибаючих жаб" для побудови оптимальних планів експериментів за вартісними (часовими) витратами при дослідженні технологічних процесів та систем, що дозволяють здійснювати над ними активний експеримент. Об'єкт. Методи оптимізації за вартісними (часовими) витратами, основані на застосуванні алгоритму пошуку "стрибаючих жаб". Мета роботи - отримання результатів оптимізації шляхом оптимізації за допомогою алгоритму "стрибаючих жаб" за вартісними (часовими) витратами планів повного факторного експерименту. Запропоновано метод побудови за вартісними (часовими) витратами реалізації матриці планування експерименту з використанням алгоритму "стрибаючих жаб". На початку вводиться кількість факторів і вартість переходів для кожного рівня факторів. Потім з урахуванням введених даних формується початкова матриця планування експерименту. Метод "стрибаючих жаб" визначає найбільш "успішну жабу" та найменшу вартість переходів між рівнями для кожного з факторів. Після цього виконуються перестановки "жаб". "Жаба" прагне до найбільш "успішних" і, за умови, що вона залишається поруч, залишається на місці. Також розраховується виграш порівняно з початковою вартістю (часом) експерименту. Розроблено програмне забезпечення, що реалізує запропонований метод, який використовувався для проведення обчислювальних експериментів для вивчення властивостей цих методів при вивченні технологічних процесів і систем, що дозволяють здійснювати над ними активний експеримент. Отримані результати оптимальних планів експериментів за вартісними (часовими) витратами порівнюються з початковою вартістю експерименту та розраховується виграш у порівнянні з початковим планом експерименту. Висновки: проведені експерименти підтвердили працездатність запропонованого методу та програмного забезпечення, яке його реалізує, а також дозволяє рекомендувати його для практичного використання при побудові оптимальних матриць планування експериментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж606 + З970.828 + З973-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського