РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786949<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Leoshchenko S. D. 
Implementation of the indicator system in modeling of complex technical systems = Застосування індикаторної системи при моделюванні складних технічних систем / S. D. Leoshchenko, S. A. Subbotin, A. O. Oliinyk, O. E. Narivs'kiy // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2021. - № 1. - С. 117-126. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Розглянуто задачу визначення оптимальної топології нейромоделі, що відрізняється високим рівнем логічної прозорості при моделюванні складних технічних систем. Об'єкт дослідження - процес застосування індикаторної системи для спрощення та вибору топології нейромоделі. Мета роботи - розробка та використання системи індикаторів для визначення рівню складності задачі моделювання та поступовому підборі оптимальної логічно прозорої топології нейромоделі. Запропоновано метод для підбору оптимальної, логічно прозорої топології нейронної мережі для моделювання складних технічних систем з використанням системи відповідних індикаторів. На початку метод визначає загальний рівень складності задачі моделювання та використовуючи отриману оцінку визначає спосіб подальшої оптимізації нейромоделі. Потім використовуючи дані про задачу та характеристики вхідних даних метод дозволяє отримати найбільш оптимальну структуру нейронної моделі для подальшого моделювання системи. Метод дозволяє скоротити час навчання та підвищити рівень логічної прозорості нейромоделі, що значно розширює практичне використання таких моделей, без використання нейроеволюційних методів, що можуть бути не виправдано ресурсоємними при ряді задач. Розроблений метод реалізовано та досліджено при вирішенні задачі моделювання динаміки піттінгових процесів стальних сплавів. Використання розробленого методу дозволило скоротити час навчання моделі на 22 %, в залежності від використовуваних обчислювальних ресурсів. Також метод дозволило підвищити рівень логічної прозорості моделі скоротивши кількість обчислювальних вузлів на 50 %, що також свідчить про прискорення та більш раціональне використання ресурсів. Висновки: проведені експерименти підтвердили працездатність запропонованого математичного забезпечення і дозволяють рекомендувати його для використання на практиці при проектуванні топологій нейромоделей для подальшого вирішення задач моделювання, діагностування та оцінювання. Перспективи подальших досліджень можуть полягати в розробці методів структурної оптимізації попередньо синтезованих моделей та розробці нових методів відбору інформаційних ознак.


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського