РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786981<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gupta N. 
Python - a tool for percolation analysis in triangular lattice = Python - інструмент для аналізу перколяції в трикутній гратці / N. Gupta, S. Chakraborty, A. Bandyopadhyay // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 2. - С. 02009-1-02009-4. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Теорія перколяції, яку запропоновано понад 60 років тому для опису поведінки явищ течії у пористому середовищі, в останні роки набула широкого застосування, починаючи від епідеміології, фінансового ринку, грунтознавства, фармацевтичних технологій і закінчуючи структурою композиційних матеріалів. У даній роботі теорію перколяції застосовано до трикутної гратки, а її дослідження було виконано з використанням моделювання Монте-Карло. Для розробки коду використовувалася мова програмування Python. Для цього було застосовано вбудовані бібліотеки Python, такі як NumPy, SciPy, Matplotlib тощо. Алгоритм Хошена - Копельмана використовується для ідентифікації кластера та процедури його нумерації. Цей алгоритм має перевагу над іншими методами, оскільки він потребує менше пам'яті і часу на обчислення. Об'єктом підвищеного інтересу в теорії перколяції є поріг перколяції (pc), який у даному випадку є рівним 0,5. Також охарактеризувано перколяцію, знайшовши інші величини, такі як нормована маса кластера (M), ймовірність перколяції (Pp), густина нескінченного кластера (<$EP sub inf>) і параметр порядку <$EOMEGA (L)>. Одержано критичні показники з одержаних даних і виявлено, що вони точно відповідають своїм універсальним значенням. Автори є першою групою, яка повідомила про перколяції у трикутній гратці за допомогою алгоритму Хошена - Копельмана з використанням мови Python.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.341в641

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського