РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787051<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білаш С. М. 
Особливості викладання клінічної анатомії та оперативної хірургії в сучасних умовах / С. М. Білаш, О. М. Проніна // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2020. - 19, № 4. - С. 51-55. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Реформування вищої медичної освіти України передбачає впровадження у навчальний процес кредитно-модульної системи. Основним завданням під час вивчення клінічної анатомії та оперативної хірургії є зміцнення знань і фундаментальних практичних навичок з клінічної анатомії та оперативної хірургії у кожного студента для формування якісних професійних вмінь. У навчальному процесі на практичних заняттях з оперативної хірургії та клінічної анатомії викладачі кафедри клінічної анатомії та оперативної хірургії Вищого державного навчального закладу України "Українська медична стоматологічна академія" успішно поєднують різні новітні форми навчання. Завдяки цьому суттєво змінюється роль викладача: він стає не лише джерелом пасивного отримання знань для студентів, але й ініціатором їх творчого пошуку, організатором самостійної роботи. Використання новітніх технологій навчання надає змогу викладачеві оцінювати не окремі знання, уміння та навички студента, а рівень його професійних умінь. Цікавим є поєднання методу кейсів та ділової гри. Спочатку моделюється клінічна ситуація, коли студенту необхідно визначитися з діагнозом, тактикою оперативного лікування, вибором найраціональнішого способу хірургічного втручання. При цьому, на всіх етапах пошуку вирішення поставленої проблеми, студенти мають приділити увагу питанням клінічної анатомії. Маючи фундаментальні знання з нормальної анатомії, вони мають вміти обгрунтувати з морфологічних позицій діагноз, обрати найраціональніший хірургічний доступ, пояснити шляхи ймовірного поширення гнійно-запальних процесів та тактику припинення кровотечі за ушкодження різних судин. Значну увагу приділено можливим ускладненням або труднощам хірургічного лікування, зокрема, пов'язаним з аспектами клінічної анатомії. Таким чином розвиваються у студентів клінічне інтегроване мислення та чітке розуміння важливості міждисциплінарних зв'язків у медицині. Оптимізація навчального процесу під час вивчення даної дисципліни можлива лише із застосуванням інноваційних форм навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П454 р3

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського