РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787110<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ilnytskyi J. M. 
Modeling of the COVID-19 pandemic in the limit of no acquired immunity = Моделювання пандемії COVID-19 у границі відсутності набутого імунітету / J. M. Ilnytskyi // Math. Modeling and Computing. - 2021. - 8, № 2. - С. 282-303. - Бібліогр.: 49 назв. - англ.

Запропоновано компартментну епідеміологічну модель SEIRS із метою моделювання поширення пандемії COVID-19. Розглянуто граничний випадок відсутності імунітету до захворювання (чи набутого в результаті подолання захворювання, чи як наслідок вакцинації), який реалізується коли: вакцина ще не розроблена, не протестована або недоступна та вірус швидко мутує, спричиняючи випадки масової реінфекції. У цій границі єдині доступні способи стримування поширення вірусу це: карантинні заходи (локдаун) та ефективна ідентифікація та ізоляція інфікованих індивідів. Знайдено фіксовану точку (ФТ), що характеризується повним подоланням захворювання та ендемічну ФТ; досліджено умови стабільності обох. Отримано та проаналізовано вираз для базового репродуктивного числа, як функції параметрів моделі. Знайдено граничне значення параметра контактності індивідів, за перевищення якого ФТ із повним подоланням захворювання є недосяжною. Використовуючи числовий розв'язок диференціальних рівнянь, отримано вираз для ефективного параметра контактності, використання якого уможливило отримання наближеного аналітичний розв'язку для запропонованої моделі. Розглянуто низку можливих сценаріїв для впровадження та послаблення локдауну, з яких сценарій із гнучким підбором параметрів ідентифікації та ізоляції інфікованих хворих виявився найуспішнішим для пониження другої та подальших хвиль пандемії. Дослідження може розглядатись як старт для складніших моделей із врахуванням присутності імунітету, як природнього, набутого внаслідок перенесеного захворювання, так і в результаті вакцинації. Це буде предметом подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31covid-19

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського