РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воропаєв Г. О. 
Деякі особливості втрати стійкості ламінарною течією в трубі / Г. О. Воропаєв, О. О. Баскова // Журн. обчислюв. та приклад. математики. - 2021. - № 1. - С. 59-65. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Незважаючи на видиму простоту усталеного потоку в трубі постійного радіуса, питання про причину та процес переходу залишається дискусійним. Тим більше, що необхідна умова втрати стабільності параболічного профілю не виконується, а лінійна теорія гідродинамічної стійкості для вісесиметричного потоку Пуазейля не дає зростаючих вісесиметричних власних рішень для будь-яких чисел Рейнольдса (ЧР), оскільки у лінеаризованих рівняннях збереження імпульсу члени, що характеризують взаємодію збурень із початковим профілем швидкості, випадають. Наведені результати дослідження етапів втрати конвективної стійкості потоку на початковій ділянці труби залежно від змінних параметрів, отримано на основі числового розв'язку тривимірної системи нестаціонарних рівнянь Нав'є - Стокса та рівняння переносу енергії. Змінними параметрами в цьому дослідженні були: ЧР, величина та градієнт динамічного коефіцієнта в'язкості (ГДКВ), що виникає в неізотермічних потоках. Наведено аналогію виникаючих вторинних вісесиметричних великомасштабних тороїдальних вихрових структур у пристінній області до хвиль Толміна - Шліхтінга в області переходу ламінарного примежового шару на пластині. Проаналізовано подальшу втрату вісесиметрії та стійкості цих тороподібних вихрових структур, що призводить до утворення за течією досить регулярних поздовжніх вихрових структур, нелінійна взаємодія яких призводить до хаотизації потоку. Довжини цих ділянок визначаються залежно від ЧР, величини та знака ГДКВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського