РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787204<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довгий С. О. 
Моделювання в'язких течій методом граткових рівнянь Больцмана на графічних процесорах з використанням WebGL API / С. О. Довгий, А. О. Остапенко, Г. Г. Буланчук // Журн. обчислюв. та приклад. математики. - 2021. - № 1. - С. 123-130. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто методологію моделювання течій в'язкої рідини методом граткових рівнянь Больцмана (МГРБ) на графічних процесорах на основі технології рендерингу зображень у веб-браузерах WebGL. Використано двовимірну дев'ятишвидкісну модель методу LBM (D2Q9) із інтегралом зіткнення частинок у наближенні Бхатнагара - Гроса - Крука. Розглянуто можливості апаратного прискорення обчислень на основі технології WebGL: особливості реалізації обчислювальних алгоритмів із використанням текстур для зберігання даних фізичних величин, фреймбуферів для зберігання текстур, вплив текстурних параметрів на обчислення та особливості програмування шейдерів. Розглянуто також питання роботи шейдерних програм для проведення етапів фізичного моделювання. Описану методологію використано при розробці оригінальної веб-програми з моделювання класичних тестових задач. Проведено моделювання течії Пуазейля у плоскому каналі та обтікання кругового циліндра. Отримані результати порівняно з результатами обчислень, що проводилися за допомогою оригінальної верифікованої програми з моделювання МГРБ на CPU і в пакеті Comsol Multiphysics методом скінченних елементів. Порівняння значень модуля швидкості показали узгодженість отриманих результатів із даними інших числових експериментів. Проведено аналіз швидкості обчислень у порівнянні з моделюванням за допомогою оптимізованого алгоритму методу LBM із використанням технології паралельних обчислень на CPU OpenMP. Показано, що прискорення обчислень залежить від кількості комірок розрахункової сітки. Швидкість розрахунків на GPU для кругового циліндра за Re = 1000 у 30 разів є вищою, ніж на CPU.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.302.2

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського