РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787268<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пілецька С. Т. 
Модель інтегральної оцінки економічної безпеки підприємства / С. Т. Пілецька, Т. Ю. Коритько, Є. В. Ткаченко // Екон. вісн. Донбасу. - 2021. - № 3. - С. 56-65. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Зазначено, що в сучасних умовах нестабільності, суперечливості реформаційних процесів однією з найважливіших задач економічної науки н практики стають розробка і реалізація складової частини економічної безпеки - системи забезпечення безпеки підприємств і організацій, яка повинна бути представлена сукупністю організаційно-правових, соціально-економічних, управлінських рішень, що забезпечують ефективний захист від зовнішніх і внутрішніх загроз і сприяють поступальному розвитку в інтересах національної економіки. Формування ринкової економіки об'єктивно поставило переважну більшість вітчизняних підприємств і організацій перед необхідністю створення системи економічної безпеки, здатної забезпечити зниження рівня загроз діяльності в ключових фінансово-економічних сферах. Мета статті - дослідження методичних поглядів на сутність економічної безпеки та методів її оцінювання, а також розробка моделі інтегральної оцінки рівня економічної безпеки підприємства. Методологічною основою дослідження виступають наукові праці класиків економічної науки, праці та публікації провідних вчених і фахівців, які досліджують питання економічної безпеки суб'єктів господарювання, об'єднання теоретичних і наукових методів: аналіз, синтез, теоретичне і логічне узагальнення. Проведено аналіз підходів до трактування поняття "економічна безпека" та визначено, що досліджувана дефініція є багатогранною і комплексною і включає в себе: стан захищеності від небажаних змін (загроз); ефективне використання ресурсів для запобігання загрозам; систему і наявність конкурентних переваг, що дозволяють досягти головних цілей підприємства; здатність до відтворення та забезпечення живучості фірми незалежно від нестабільності зовнішнього і внутрішнього середовища; створення умов і забезпечення стабільного функціонування, прогресивного науково-технічного і соціального розвитку, забезпечення фінансово-комерційного успіху. Запропоновано на основі системного підходу модель інтегральної оцінки рівня економічної безпеки підприємства, що дозволяє оцінити не тільки стан об'єкта дослідження, а й напрямок його розвитку. Для методичного формування об'єктивної оцінки інтегрального рівня економічної безпеки підприємства обгрунтовано необхідність використання системи показників за виробничо-збутовою, кадровою, техніко-технологічною, фінансовою складовою. Проведено на основі запропонованої моделі визначення наявного і прогнозного рівня економічної безпеки таких підприємств, як ПАТ "Хартрон", ПАТ "Датагруп", ПАТ "Київський радіозавод". Перспективами подальших досліджень є апробація моделі для суб'єктів господарювання різних галузей, різних організаційно-правових форм власності з метою виявлення особливостей оцінки та уточнення моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У(4УКР)290-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського