РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sharyi G. 
Development of land relations in the system of productive forces of society = Розвиток земельних відносин у системі продуктивних сил суспільства / G. Sharyi, V. Dubіshchev // Економіка і регіон. - 2021. - № 3. - С. 15-22. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Проведено аналіз земельних трансформацій, перетворень і реформ у світі та в Україні. Розглянуто вісім історичних періодів земельних відносин в Україні: перший - давні часи; другий - період Київської Русі; третій - Польсько-Литовський період; четвертий - Козацька держава й Гетьманщина; п'ятий - входження до Російської та Австрійської імперій; шостий - 1917 - 1920 роки - земельні революційні трансформації (УНР); сьомий - період СРСР; восьмий - держава Україна. Ураховано той факт, що зміст економічних відносин власності на землю складають володіння, користування і розпорядження земельною рентою та окремими правами на земельні ресурси. Етапи розвитку земельних відносин в основному пов'язані зі зміною економічних відносин, відносин власності на землю для використання їх у різних галузях господарської діяльності. У всіх суспільних формаціях землеустрій провадиться в інтересах панівних класів. історично змінювався землеустрій залежно від заміни одних експлуататорських класів іншими. Суть землеустрою для кожного історичного способу виробництва визначається економічними відносинами. В історичному плані здійснення земельної реформи в Україні спрямовано на трансформацію державної і колективної власності в приватну та формування на її базі більш ефективної соціально-економічної системи відносин з високим мотиваційним механізмом до роботи зі стійкою системою відповідальності за її результати.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-51 + У9(4УКР)0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського