РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lozynska T. M. 
Archetypes and imagination in the formation of rural neo-societies: conclusions for the state policy of rural development = Архетипи і уявне у формуванні сільських неоспільнот: висновки для державної політики сільського розвитку / T. M. Lozynska // Укр. соціум. - 2021. - № 1. - С. 69-76. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто результати дослідження щодо моделювання нових спільнот у сільській місцевості України. Моделювання враховує як можливість модернізації архетипів, так і архаїзацію індивідуального уявного. Методологія дослідження грунтується на теоретичному доробку Ж. Дюрана щодо структур уявного, використаному при вивченні трансформації сільських спільнот. Прикладне значення дослідження зумовлюється можливістю використан-ня отриманих результатів при розробленні державної політики сільського розвитку. Вихідною гіпотезою дослідження було припущення, що стратифікація сучасної сільської спільноти спирається на архетипи (образи, міфи чи схеми), які підсвідомо створюють уявлення, викристалізовують імажинер і формують мислення. Суспільні процеси в сільській місцевості були еклектикою, замішаною на поєднанні "модерну" та "архаїки". Зазначається, що старі архетипи та уявлення виявляли високу здатність до виживання і пристосування в нових умовах, демонструючи неймовірні конфігурації поєднання традиції та інновації. Звертається увага на оманливість домінуючого уявлення про те, що ринкові перетворення економіки сприятимуть формуванню виключно класу власників. Реальністю став антагонізм відносин між власниками та невласниками, які перетворилися на найманих працівників з погано захищеними правами. У наявності - "драматичний міф", віднесений Ж. Дюраном до "нічного режиму" структури уявлення. Наголошено, що соціальні розриви, порушивши цілісність сільських спільнот, вплинули і на зміну уявлень щодо місця індивіда в локальному соціальному середовищі та його поведінку всередині громади, на основі чого змодельовано 10 соціальних груп сільських спільнот. Зроблено висновок, що формування уявного та архетипів у сільських спільнотах відбувається в середовищі, де збільшується кількість малознайомих або незнайомих людей. Поляризація сільського населення та конфронтація відносин свідчать про деструктивність соціальних процесів у сільській місцевості. Суспільство має створити штучні соціальні інститути, що регламентуватимуть людське життя і це видається надскладним завданням у контексті розмаїття архетипів сільського життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*421.23*32 + У049(4УКР)25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського