РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787361<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чередниченко Ю. В. 
Стентування ультраемболонебезпечних каротидних стенотичних уражень з використанням методики потрійного протиемболічного захисту / Ю. В. Чередниченко, М. О. Зорін, А. Ю. Мірошниченко, Н. О. Чередниченко // Укр. інтервенц. нейрорадіологія та хірургія. - 2021. - № 2. - С. 14-24. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - розробити методику потрійного протиемболічного захисту з одночасним використанням систем проксимального протиемболічного захисту, дистальних протиемболічних фільтрів і двошарових micromesh каротидних стентів для каротидного стентування ультраемболонебезпечних каротидних стенозів та оцінити її ефективність і безпечність. З 2016 р. виконано 23 каротидних стентування ультраемболонебезпечних каротидних стенозів з використанням методики потрійного протиемболічного захисту, суть якої полягає у спільному використанні систем проксимального та дистального протиемболічного захисту і каротидних двошарових micromesh стентів. Усі пацієнти мали симптомні стенози: транзиторні ішемічні атаки у певному каротидному басейні (n = 7), ішемічні інсульти (n = 16). Вік пацієнтів становив від 57 до 84 років. Серед пацієнтів переважали чоловіки (n = 15). Післяопераційний контроль передбачав виконання в першу або на другу добу магнітно-резонансної томографії (МРТ) головного мозку з режимами Т2*, FLAIR та DWI для визначення наявності "свіжих" емболічних ішемічних вогнищ і заперечення геморагічних ускладнень. Через 6 міс було проведено контрольне клінічне обстеження, комп'ютерну томографію або МРТ головного мозку, ультразвукове ангіосканування магістральних артерій голови. В усіх пацієнтів прохідність сонних артерій було відновлено повністю. В ранній післяопераційний період клінічно ознак повторних ішемічних уражень головного мозку та пролабування бляшки крізь стент не виявлено в жодному спостереженні. Значну кількість атероматозного дебрису було зареєстровано в 11 випадках за аспірації на зовнішнього фільтру. У 3 випадках емболи визначалися також у фільтрі дистального захисту. Це свідчить про те, що спільне використання дистальних і проксимальних протиемболічних систем найнадійніше захищає від ризику емболії в таких випадках. За даними МРТ, в 1-шу чи на 2-гу добу ознак "свіжих" субклінічних емболічних ішемічних вогнищ і геморагій не було. У 20 пацієнтів, які пройшли контрольне обстеження, ознак рестенозу в стенті не зафіксовано в жодному випадку, як і повторних ішемічних інсультів. У 7 випадках наявності виразки на бляшці виразка закрилася під стентом. Три пацієнти мають пройти контрольне обстеження. За даними дистанційного опитування, ці пацієнти на мали нових ішемічних уражень головного мозку. На ефективність методики потрійного протиемболічного захисту для лікування пацієнтів із субтотальними ультраемболонебезпечними каротидними стенозами вказує відсутність клінічних ті нейрорадіологічних ознак повторних ішемічних уражень. Висновки: методика потрійного протиемболічного захисту для лікування пацієнтів із субтотальними ультраемболонебезпечними каротидними стенозами безпечна та високоефективна. Поліпшення результатів каротидного стентування в цій найнебезпечнішій групі надає підставу говорити про перевагу каротидного стентування над каротидною ендартеректомією в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.21 + Р457.365.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського