РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787362<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вербова Л. М. 
Результати хірургічного лікування астроцитом мозочка у дітей молодшого віку / Л. М. Вербова, А. В. Шаверський, Л. Л. Марущенко, І. П. Проценко, В. С. Михалюк, А. О. Свист, О. С. Волощук, Т. А. Малишева // Укр. інтервенц. нейрорадіологія та хірургія. - 2021. - № 2. - С. 25-33. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - провести аналіз результатів хірургічного лікування астроцитом мозочка у дітей молодшого віку, встановити чинники, які визначають прогноз перебігу захворювання. Проаналізовано результати хірургічного лікування 112 дітей з астроцитомами мозочка. Всіх пацієнтів було прооперовано в Інституті нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України у 1980 - 2019 рр. Хлопчиків було 59,8 %, дівчаток - 40,2 %. Вік дітей становив від 3 міс до 3 років. Видалення пухлини виконано 106 пацієнтам: у 58 - тотально, у 31 - субтотально, у 16 - частково. Одному хворому проведено біопсію новоутворення. Дифузну диференційовану астроцитому (низькозлоякісну (II ступінь злоякісності) виявлено у 94 (83,9 %) пацієнтів, низькодиференційовану дифузну (високозлоякісну (III ступінь)) - у 18 (16,1 %). У мозочку астроцитоми найчастіше розташовувалися по середній лінії (77 (68,7 %) випадків). У 59 (52,7 %) випадках астроцитоми мали кістозний компонент, у 53 (47,3 %) - були солідними. Післяопераційна летальність за 30 років спостереження становила 15,2 %. Показники виживання у найближчий післяопераційний період були статистично значущо (p = 0,03) кращими за тотального видалення пухлини у порівнянні з частковим. За дифузної диференційованої астроцитоми мозочка середня тривалість катамнезу становила 6,7 року, гарну якість життя відзначено у 39,4 % пацієнтів. У віддалений період спостережень померло 7,3 % дітей. У разі низькодиференційованої дифузної астроцитоми мозочка середня тривалість катамнезу становила 4,3 року, задовільну якість життя відзначено у 68,0 % пацієнтів, погану - у 22,0 %, вегетативний стан - у 10,0 %. У віддалений період померло 20,0 % дітей. Мікроскопічними особливостями астроцитом мозочка є експансивно-інфільтративний характер поширення та наявність зон неоангіоматозу. Висновки: ступінь диференціювання дифузних астроцитом мозочка та радикальність їх видалення корелюють з якістю і тривалістю життя пацієнтів. Відзначено тенденцію впливу ступеня злоякісності астроцитоми на показники загального та безрецидивного виживання дітей молодшої вікової групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.638.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського