РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Savych A. 
Determination of the total content of flavonoids in herbal mixtures with antidiabetic activity = Визначення загального вмісту флавоноїдів у рослинних зборах із протидіабетичною активністю / A. Savych, L. Kryskiw, L. Mosula // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 5. - С. 77-84. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Цукровий діабет є важливою соціальною та медичною проблемою, адже спричиняє розвиток небезпечних ускладнень, що призводять до інвалідизації та смертності населення. Це захворювання характеризується багатовекторним патогенезом, що потребує комплексного підходу до лікування. Завдяки застосуванню зборів лікарських рослин у терапії цукрового діабету можна охопити усі ланки розвитку цього захворювання та його ускладнень, оскільки поєднання різних лікарських рослин містять більше біологічно активних речовин, які впливають на всі ланки патогенетичного механізму розвитку цукрового діабету та його ускладнень. Рослинні біосполуки мають широкий спектр фармакологічної дії та різноманітні механізми впливу на розвиток діабету та діабетичних ангіопатій (інактивація системи антиоксидантного захисту, активація перекисного окиснення ліпідів та розвиток оксидативного стресу). Окрім цього, ніша фармацевтичного ринку України з фітозборів практично порожня. Мета роботи - вивчити загальний вміст флавоноїдів у деяких рослинних зборах, що мають встановлену в попередніх дослідженнях in vivo гіпоглікемічну, гіполіпідемічну і антиоксидантну активність. Дослідження загального вмісту флавоноїдів у рослинних зборах здійснювали за допомогою методу УФ-спектрофотометрії з реєстрацією спектра поглинання продукту комплексоутворення флавоноїдів з алюміній хлоридом (<$Elambda sub max> 415 нм) у перерахунку на рутин. За результатами УФ-спектрофотометричного визначення було встановлено, що загальний вміст флавоноїдів у рослинному зборі № 3 становить <$E1,47~symbol С~0,04> %, у рослинному зборі № 4 - <$E1,78~symbol С~0,04> %, у рослинному зборі № 7 - <$E1,29~symbol С~0,02> %, у рослинному зборі № 13 - <$E1,16~symbol С~0,02> % та у рослинному зборі № 19 - <$E3,62~symbol С~0,06> % у перерахунку на рутин. Встановлено що за загальним вмістом флавоноїдів найкращий результат (<$E3,62~symbol С~0,06> %) виявився у рослинній суміші № 19, яка містить листя кропиви, корені кульбаби, листя чорниці, плоди шипшини та траву м'яти перцевої. Виконані фітохімічні дослідження можуть свідчити про кореляцію між вмістом флавоноїдів та фармакологічними властивостями досліджуваних сумішей, адже функціональні гідроксильні групи цих біологічно активних речовин зумовлюють потужну антиоксидантну активність шляхом знешкодження вільних радикалів, хелатування іонів важких металів, підвищення активності системи антиоксидантного захисту організму та нейтралізацією продуктів перекисного окиснення ліпідів, що було підтверджено у попередніх дослідженнях in vivo та in vitro.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського