РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787496<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орленко О. М. 
Перспективні напрями диверсифікації діяльності підприємств олійно-жирового сектора / О. М. Орленко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 9. - С. 164-169. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Доведено визначальну роль олійно-жирового сектора для національної економіки. Сучасний стан діяльності переробних підприємств олійно-жирової промисловості дозволяє констатувати, що для них екстенсивні напрями зростання та розвитку майже вичерпані, оскільки вже існує й з кожним роком посилюється тенденція перевищення наявних виробничих потужностей порівняно з доступними обсягами сировини для переробки. Це є наслідком збільшення обсягів експорту олійних культур при одночасній недостатній завантаженості виробничих потужностей переробних олійних підприємств. Одним із заходів, здатних частково вирішити дану проблему, є застосування підприємствами вітчизняного олійно-жирового сектора такого напрямку розвитку, як диверсифікація виробництва. Хоча доцільно зазначити про існування певних відмінностей у використанні диверсифікації між українськими та закордонними підприємствами. Застосування спорідненої диверсифікації на олійно-жирових підприємствах пов'язане з переходом від моноструктурних форм технологічних ліній заводів до універсальних, здатних працювати з різними видами сировини. Одним із перспективних напрямків диверсифікації для вітчизняних підприємств олійно-жирового комплексу є ринок продукції переробки олійного льону, на якому наразі діють лише одиничні компанії. Також пріоритетним напрямом диверсифікації діяльності олійно-переробних підприємств може стати виробництво такого продукту рафінації, як фосфатидний концентрат. Значний потенціал і резерв для розвитку та розширення сфер діяльності олійних переробних підприємств криється в активізації виробництва біопалива, зокрема виробництва пелет. Також додатковим напрямом диверсифікації діяльності підприємств, яку виробляють та використовують палети для власних потреб, може стати виробництво теплової енергії, яке спрямоване не тільки на забеспечення власних технологічних потреб, але й надання таких послуг іншим. Таким чином, за допомогою диверсифікації своєї діяльності підприємства олійно-жирової галузі спроможне не тільки покращити свої техніко-економічні показники, але й також активізувати та стимулювати подальший розвиток підприємств інших суміжних та пов'язаних з нею галузей вітчизняної економіки, пришвидшуючи їх модернізації та їх більш гармонійну інтерграцію у світовий економічний простір.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.91-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського