РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787524<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lyashenko S. A. 
The organization of first aid in disasters: the world experience = Організація першої допомоги в умовах надзвичайних ситуацій: світовий досвід / S. A. Lyashenko, A. M. Fesenko, V. N. Kis, V. V. Yurchenko // Інженерія природокористування. - 2021. - № 2. - С. 100-105. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Розглянуто світовий досвід при організації надання першої допомоги в умовах надзвичайної ситуації. Науково-технічний прогрес не лише не зменшив імовірність виникнення надзвичайних ситуацій, а й лише збільшив їх кількість через виникнення техногенних катастроф, небезпеку тероризму, зміни клімату, що додаються до природних небезпек та пандемій. Допомогти людям врятуватися і вижити в таких ситуаціях - складна задача, що стоїть перед владою та рятувальними службами. Аналіз показує, що в різних країнах використовується різні підходи до надання першої допомоги, до розподілу обов'язків та системи взаємодії різних служб в умовах надзвичайних ситуацій. Знання цих особливостей здатне вдосконалити і систему надання першої допомоги в Україні. Важливим результатом проведеного аналізу є усвідомлення ключової ролі встановлення взаємодії різних гілок влади з швидким зворотним зв'язком. Досвід ліквідації катастроф у США та Японії, зокрема, передбачає формування невеликих команд (не більше 5 - 7 осіб) для вирішення якоїсь однієї певної задачі. Керівництво системою надання першої допомоги має складатися з керівника, його замісника (для можливості відпочинку при цілодобовому проведенні робіт), спеціалістів у галузі зв'язків з медіа, безпеки, служби логістики та фінансів. Трьома основними задачами надання першої медичної допомоги є сортування, стабілізація та транспортування постраждалих до найближчих обладнаних лікарень. У країнах з високою небезпекою природних катастроф важливими є профілактичні заходи в будівельній галузі, що допоможе попередити великі руйнування та спростити процедуру розчищення завалів. Куба, один з світових лідерів у галузі протидії природним катастрофам, основну увагу направляє на швидкодіючу систему евакуації населення, оповіщення та щорічні дводенні тренінги поведінки населення у надзвичайних ситуаціях. Цей досвід має бути врахований при розробці конкретних протоколів надання першої допомоги в Україні. Відсутність розробленого чіткого порядку дій та чіткого розподілу обов'язків відповідно до потреб надзвичайних ситуацій - основні фактори, що зменшують ефективність системи надання першої допомоги в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р32,3

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського