РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787553<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смеречинська О. 
Безсполучникові ряди зв'язаних у послідовності дій як засіб вираження одноразовості дії у німецькій мові / О. Смеречинська // Філол. трактати. - 2020. - 12, № 1. - С. 102-109. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Аспектологічний контекст рядів зв'язаних у послідовності дій відносять у німецькій мові до важливих засобів вираження акціонального значення граничності дії. Ряди зв'язаних у послідовності дій характеризуються значеннями часової контактності та одноразовості відповідних дій, а також їх співвіднесенням із конкретним моментом часу. Досліджено вплив безсполучникових рядів зв'язаних у послідовності дій на вираження граничної семантики одноразовості дії за допомогою неграничних або лише потенційно граничних дієслів. Визначено лексико-семантичні групи дієслів, які можуть виражати значення граничної одноразової дії у відповідному контексті, а також частотність використання рядів зв'язаних у послідовності дій як основного засобу для вираження граничної семантики одноразовості дії у проаналізованих творах німецькою мовою. Проаналізовано ряди послідовних дій, що реалізуються у багатокомпонентних реченнях з одним підметом, у безсполучникових багатокомпонентних реченнях, де дії відносяться до різних підметів, а також у синтаксичних структурах, серед яких окремо можна виділити суміжні речення, які можуть відноситися зокрема до різних абзаців, та реакції на слова прямої мови. Наоснові отриманих даних відносимо ряди зв'язаних у послідовності дій близько до приядерної зони функціонально-семантичного мікрополя одноразовості дії у німецькій мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського