РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787634<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Аджамський С. В. 
Дослідження впливу технологічних параметрів на якість об'ємних зразків, виготовлених з Inconel 718 методом вибіркового лазерного топлення / С. В. Аджамський, Г. А. Кононенко // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2021. - 43, № 6. - С. 741-752. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Технологія вибіркового лазерного топлення - один з видів адитивного виробництва, за якого виріб створюється за методом пошарового протоплення порошку металу за допомогою лазерного променя, який рухається по заданій траєкторії згідно тривимірної моделі. Якість виробів суттєво залежить від параметрів процесу. З літературних джерел відомо, що мінімальної кількості пор можна досягти за питомої об'ємної енергії 40 - 280 Дж/см<^>3. Встановлення оптимальних режимів процесу є актуальним завданням, що вимагає комплексного науково обгрунтованого підходу. Мета роботи - встановлення впливу рівня питомої об'ємної енергії і способу його забезпечення на поруватість і мікроструктуру деталей з жароміцного стопу Inconel 718. Експерименти проводили за допомогою методу варіювання параметрів процесу для зміни питомої густини енергії та за постійного рівня енергії з різними значеннями потужності лазера і швидкості сканування. Поруватість оцінено з використанням методу мікроструктурного аналізу зображень за допомогою оптичної мікроскопії (Carl Zeiss AXIOVERT 200М). Експериментальні результати обговорювали з точки зору утворення поруватості і мікроструктури експериментальних об'ємних зразків. Встановлено оптимальний рівень питомої об'ємної енергії, необхідної для створення виробів з мінімальною поруватістю на 3D-принтері "Alfa-150" (TOB "ALT Україна") зі стопу Inconel 718, який становить 40 Дж/см<^>3 за товщини шару 50 мкм. Встановлено, що за постійного рівня енергії і різних потужності (80 - 250 Вт) і швидкості сканування (400 - 1000 мм/с) кращі результати в межах експерименту одержано за високих потужності і швидкості сканування. Це пояснюється тим, що за більшої потужності лазерного випромінювання одержання стабільного треку можливо у більш широкому діапазоні швидкостей сканування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + К587

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського