РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787663<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Polska O. V. 
An approach web service selection by quality criteria based on sensitivity analysis of MCDM methods = Підхід до вибору вебсервісів за критеріями якості на основі аналізу чутливості методів MCDM / O. V. Polska, R. K. Kudermetov, V. V. Shkarupylo // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2021. - № 2. - С. 133-143. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Розглянуто задачу вибору вебсервісів за критеріями якості зі списку вебсервісів з однаковими або подібними функціональними характеристиками. Це завдання є невід'ємною частиною процесів пошуку, вибору, узгодження і використання таких вебсервісів в зв'язку з численними пропозиціями вебсервісів в інтернеті. Розумний вибір необхідного вебсервісу може враховувати безліч вимог користувача до якісних характеристик, наприклад, часу відгуку, пропускної здатності, надійності, вартості тощо. Така задача зазвичай формулюється як багатокритеріальна задача прийняття рішень, в якій параметрами є чинники якості вебсервісів і ступеню значущості параметрів якості. Об'єктом дослідження є процеси ранжування вебсервісів за допомогою методів MCDM з урахуванням переваг та вимог користувача до характеристик якості вебсервісів. Предмет дослідження - метод LSP, який крім ступеню важливості критеріїв, що використовується у всіх методах MCDM, моделює міркування користувача про якість, враховуючи, зокрема, такі характеристики критеріїв, як обов'язковість, достатність, бажаність, одночасність та взаємозамінюваність. Мета дослідження - розробити підхід для порівняння результатів використання методу LSP з іншими методами MCDM. Запропоновано метод обчислення ваг вхідних критеріїв, які не завжди задані явно в методі LSP. Для цього використовуються коефіцієнти кон'юнктивного впливу, які обчислюються в результаті процедури аналізу чутливості узагальненого критерію якості до змін вхідних критеріїв якості. Цей метод лежить в основі запропонованого підходу до порівняння ефективності методу LSP з іншими методами MCDM, який полягає в використанні отриманих ваг в якості ваг вхідних критеріїв для MCDM методів. Розроблені метод і підхід було перевірено експериментально. В якості MCDM методів, з якими здійснювалось порівняння метод LSP, використовувалися методи SAW, AHP, TOPSIS і VIKOR. Порівняння результатів ранжування вебсервісів цими методами з результатом ранжирування методом LSP підтвердило працездатність запропонованих методу та підходу. Висновки: з отриманих результатів порівняння методу LSP і розглянутих в даному дослідженні методів MCDM випливає, що запропоновані метод і підхід забезпечують для цих методів рівнозначні з методом LSP вхідні умови, що є необхідною умовою коректності порівняння методів MCDM. Використання запропонованого підходу дозволило дослідити чутливості розглянутих методів MCDM. У практичному застосуванні даний підхід можна використовувати для вибору підходящого MCDM методу. Запропонований метод може бути корисний для створення професійних систем оцінювання, коли необхідно оцінювати важливість (ваги) десятків і сотень критеріїв якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018 + З970.312-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського