РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787870<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Adjoka H. E. 
Global supply chains in pandemic = Глобальні ланцюги поставок в умовах пандемії / H. E. Adjoka // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 6. - С. 4-15. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

У контексті економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, багато компаній активно впроваджують механізми управління ризиками для забезпечення безперебійного постачання. Тому важливо зосередитись на відповідальному підході до вдосконалення глобального управління ланцюгами поставок. Це дасть змогу подолати низку ризиків у сфері відмови постачання та адаптації систем постачання до умов карантинних обмежень. Аналіз останніх досліджень і публікацій виявив, що вплив пандемії COVID-2019 на глобальні ланцюги постачання досить активно вивчався у працях низки світових учених, зокрема західноєвропейських, азійських та американських. У науковій літературі основний акцент робиться на оцінці наслідків пандемії для ланцюгів поставок і світової економіки. Мета статті - дослідження особливостей впливу пандемії COVID-19 на глобальні ланцюги постачання. Використано загальнонаукові та спеціальні методи: теоретичного, критичного, змістового та семантичного аналізу; статистичного аналізу даних, аналіз часових рядів, оцінки структури економічних явищ і темпів зростання. Розглянуто теоретичні підходи до визначення змісту процесу формування глобальних ланцюгів поставок. Проведено оцінку впливу пандемії COVID-19 на міжнародну торгівлю в регіоні ЄС та визначено його основні особливості. Обгрунтовано ключові фактори реагування міжнародних корпорацій на виклики карантинних обмежень. Проаналізовано сучасні тенденції зміни глобальних підходів до формування ланцюгів поставок і визначення пріоритетів для їх розвитку на найближчий час. Висновки: пандемія COVID-19 мала значний вплив на механізми, шляхом яких функціонують сучасні глобальні ланцюги поставок. Значні коливання сальдо зовнішньої торгівлі свідчать про зменшення впливу фактора сезонності та зростаючий вплив низки вітчизняних відцентрових тенденцій, що розбалансовують ланцюги поставок. Пандемія призвела до скорочення імпорту в регіоні ЄС. Практичний досвід реагування багатьох міжнародних компаній у світі на виклики пандемії свідчить про їх активні зусилля щодо реструктуризації ланцюгів поставок для підвищення рівня автоматизації. Основними пріоритетами формування ланцюгів поставок сьогодні є їх гнучкість і пристосованість до змінних зовнішніх умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.10-803.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського