РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787899<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фірсов О. 
Створення двигуна внутрішнього згоряння з півсферичною камерою: до питання про пріоритет / О. Фірсов // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 25. - С. 13-18. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто історію створення перших двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) з півсферичними камерами. Мета статті - встановити ім'я конструктора, якому належить пріоритет у створенні першого в світі ДВЗ з півсферичною камерою. Надано аналіз публікацій сучасних зарубіжних істориків про створення першого ДВЗ з півсферичними камерами. Встановлено, що більшість істориків, особливо американських, віддають пріоритет у створенні першого ДВЗ з півсферичними камерами американським конструкторам братам Еллі Рею Уелч і Фреду Стімсону Уелч, а також інженеру Чарльзу Р. Гройтеру. На підставі аналізу патентів на винаходи, отриманих братами Уелч і Чарльзом Р. Гройтером в кінці XIX - на початку XX ст., встановлено, що вони не є творцями першого в світі ДВЗ з півсферичною камерою. У своїх патентах вони не захищали конструкцію півсферичної камери згоряння, а лише використовували її при створенні нових двигунів з верхнім розподільним валом. На підставі аналізу публікацій кінця XIX - початку XX ст., а також патентів на винаходи встановлено, що пріоритет у створенні першого в світі ДВЗ з півсферичною камерою належить видатному конструктору і винахіднику українського походження Борису Григоровичу Луцькому.


Індекс рубрикатора НБУВ: З365

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського