РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788040<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Akhmetova G. Е. 
On the issue of alloying and modification of alloys: using the waste products for creation of novel materials = До питання про легування та модифікування стопів: використання відходів виробництва для створення новітніх матеріалів / G. Е. Akhmetova, G. A. Ulyeva, K. Tuyskhan // Progress in Physics of Metals. - 2021. - 22, № 2. - С. 271-289. - Бібліогр.: 60 назв. - англ.

На великих і потужних промислових (приватних або державних) підприємствах світу, зокрема, Казахстану, РФ і деяких інших пострадянських (і не лише) країн, випуск продукції все ще здійснюється за застарілими технологіями з високим утворенням відходів. При цьому неорганізованим і технічно необгрунтованим є складування та зберігання їх (змішуються відходи не лише різного хімічного складу, але й класу небезпеки), що унеможливлює подальше ефективне перероблення їх. Підвищене ж перероблення багатьох промислових і побутових відходів є не лише економічним, але й значно поліпшує екологічну обстановку та істотно понижує витрати природньої сировини, а також зменшує застосування для зберігання відходів дефіцитних земель [1]. Проведено літературний огляд з даної тематики та зроблено спробу використання мікрокремнезема (мікросиліки) як відходу кремнієвого (силіцієвого) виробництва для створення нових матеріалів із спеціальними властивостями. Це відноситься до області експериментального дослідження структур, фаз, структурних складових задля розуміння процесів легування, модифікування, дифузії тощо. Усвідомлення фізичного міркування з точки зору металофізики у вивченні природи та кінетики процесів фазових перетворень, легування та модифікування уможливлює застосування фізичних методів дослідження для вирішення дослідницьких і технологічних завдань у металознавстві та матеріалознавстві з метою прогнозування та зміни необхідного комплексу властивостей. Методом дослідження у даній статті слугує електронна мікроскопія як найбільш простий та швидкий метод черпання інформації про мікроструктуру, елементний склад і розподіл компонентів в об'ємі зразка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського