РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788042<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shapovalov A. P. 
Binary molybdenum compounds: promising materials for novel physics of superconductivity and practical applications = Двокомпонентні сполуки молібдену - перспективні матеріали для нової фізики надпровідності та практичних застосувань / A. P. Shapovalov, M. O. Belogolovskii, O. O. Boliasova, O. A. Kordyuk // Progress in Physics of Metals. - 2021. - 22, № 3. - С. 352-381. - Бібліогр.: 76 назв. - англ.

У даному огляді підсумовано недавній прогрес у дослідженні низькотемпературних властивостей двокомпонентних стопів та інтерметалевих сполук на основі молібдену із зосередженням головним чином на надпровідникових характеристиках, що відображають нову фізику та можливі застосування. Наведено експериментальні дані, що підтверджують двозонну/двощілинну природу ряду надпровідних сполук. Стверджується, що двокомпонентні стопи Mo - Re із переважним внеском ренію представляють ідеальну та рідкісну тестову систему, в якій сполуки з різними співвідношеннями Re/Mo можуть бути як центросиметричними, так і нецентросиметричними, що в останньому випадку призводить до можливого змішаного надпровідного спарювання. Продемонстровано, що дві MoC-фази, - <$Ealpha - roman MoC> і <$Egamma - roman MoC>, - є топологічно нетривіальними щодо їх об'ємних і поверхневих зонних структур, тоді як аморфні надпровідники MoSi і MoGe є одними з перспективних матеріалів для різних надпровідникових застосувань. Обговорено нові тенденції у комп'ютерному моделюванні структури та властивостей двокомпонентних сполук з використанням як прикладу нещодавно відкритої стехіометричної сполуки MoBo2, а також можливості застосування вже відомих і ще досліджуваних надпровідників на молібденовій основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського