РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788100<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поляковський В. О. 
Вибух газової суміші як засіб генерування імпульсних збурень / В. О. Поляковський // Геофиз. журн. - 2021. - 43, № 4. - С. 166-175. - Бібліогр.: 172 назв. - укp.

Розглянуто розробку пристрою для генерування імпульсних збурень у грунтових масивах. Як джерело імпульсних збурень запропоновано використовувати енергію вибуху ацетиленово-кисневої газової суміші, що знаходиться під високим тиском. На основі стандартної методики вимірювання механічних напружень з використанням п'єзоелектричних датчиків одержано поля напружень у грунті, які виникають за дії вибуху газової суміші. Встановлено, що залежності максимальних напружень у грунтовому масиві від наведеної відстані до джерела під час дії газових зарядів, що знаходяться під високим тиском, є степеневими функціями. Одержано коефіцієнти степеневих функцій, якими апроксимуються ці експериментальні залежності. Порівняння згасань максимальних радіальних напружень з відстанню, одержаних за дії вибухів газового заряду низького тиску і заряду, заповненого газовою сумішшю під високим тиском, вказує на їх подібність. Проведено аналіз сучасних методів використання вибухових і невибухових джерел для генерування сейсмічних хвиль під час досліджень у пошуковій геофізиці. Детально проаналізовано існуючі на сьогодні конструктивні джерела сейсмічних хвиль, що використовуються у сейсморозвідці. Вказано на недоліки та переваги вибухових та невибухових імпульсних джерел сейсмічних хвиль. Одними з переваг запропонованих джерел хвиль є їх низька вартість і мобільність. Для роботи з такими джерелами немає потреби в одержанні спеціальних дозволів на їх використання. Одержані результати надають змогу розширити сферу застосування газової детонації, зокрема, використовувати її як альтернативне джерело сейсмічних хвиль. Запропонований спосіб є перспективним для застосовування у пошуковій геофізиці та під час досліджень властивостей грунтових масивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського