РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788191<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yehorchenkov V. 
Simulation of solar energy gain through natural lighting systems of complex geometry = Моделювання сонячних теплонадходжень від систем природного освітлення складної геометрії / V. Yehorchenkov, L. Koval, O. Sergeychuk, V. Buravchenko // Theory and Building Practice. - 2019. - 1, № 2. - С. 1-6. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Важливу роль в енергозбереженні будівель відіграють системи природного освітлення. Тому площа світлових прорізів повинна бути оптимізована, щоб забезпечити світловий комфорт у приміщеннях і зниження енерговитрат на підтримку комфортного теплового режиму. Інженерні методи розрахунку сонячних теплонадходжень (СТН) застосовуються для будівель масової забудови з огороджувальними конструкціями (ОК) у вигляді горизонтальних і вертикальних площин. Для поверхонь криволінійної форми складають системи рівнянь, які розв'язують числовими методами зі значними затратами комп'ютерного часу. Запропоновано метод моделювання СТН для нестандартних рішень ОК в умовах наявної забудови з використанням апарату точкового числення (АТЧ). АТЧ надає змогу формувати точкову множину, оптимізовану до заданої форми геометричного об'єкта. Отриману множину використовують для формування елементарних тілесних кутів, у межах яких визначаються теплонадходження в розрахункові точки приміщення від прямої, розсіяної та відбитої сонячної радіації. Сума елементарних величин теплонадходження визначає загальну величину теплонадходжень у приміщенні. Дослідження показали, що математичний АТЧ ефективний для моделювання багатьох фізичних процесів, зокрема режиму СТН у приміщення, що є важливим для формування комфортного середовища та енергоефективності будівель. У результаті розроблено методику формування режиму СТН у будівлі складної геометрії як від прямих сонячних променів і розсіяного випромінювання небозводу, так і від променевих потоків, відбитих від поверхонь землі та сусідніх об'єктів. Практичне значення проведеного дослідження полягає у тому, що отримано точкові рівняння, за допомогою яких формують точкову множину геометричних об'єктів. Використовуючи координати точок сканування, одержано формули для визначення величин СТН, які легко програмувати на персональних комп'ютерах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського