РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788199<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kropyvnytska T. 
Strength and destruction of brick masasonry based on modified cement mortars = Міцність і руйнування цегляної кладки з використанням модифікованих будівельних розчинів / T. Kropyvnytska, R. Semeniv, R. Коtiv, Y. Bobetskyy // Theory and Building Practice. - 2020. - 2, № 1. - С. 1-8. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Досліджено міцність і деформативність цегляної кладки на основі клінкер-ефективних будівельних розчинів, модифікованих добавками повітровтягувальної дії. Порівняльними дослідженнями визначено фізико-механічні властивості будівельного розчину на основі композиційного портландцементу CEM II/B-M 32,5R і низькоемісійного цементу (НЕЦ) для мурування МС 22,5. Показано доцільність використання багатокомпонентних цементів із підвищеним вмістом активних мінеральних добавок гідравлічної та пуцоланічної дії, що надає змогу ефективно управляти процесами структуроутворення цементувальної матриці розчину та отримувати матеріали з наперед заданими властивостями. Встановлено, що будівельний розчин на основі модифікованого НЕЦ МС 22,5 із добавками повітровтягувальної дії забезпечує зниження напружено-деформованого стану цегляної кладки. Характерно, що дрібні повітряні пори запобігають поширенню тріщин у глибину твердого тіла, оскільки напруження дуже швидко спадає від високих значень на поверхні пори до низьких значень у її внутрішніх частинах. Це і визначає те, що замкнені пори перешкоджають процесу руйнування матеріалу. Випробуваннями зразків кладки з використанням модифікованого будівельного розчину показано, що межа міцності у разі стиску через 28 діб становить 8,5 Н/мм<^>2, модуль пружності - 29,8 x 10<^>3 Н/мм<^>2. Підвищена міцність зчеплення (0,73 МПа) розчину в цегляній кладці, без тріщиноутворення, забезпечується шляхом застосування модифікованого цементу для мурування МС 22,5. Дослідженнями висолоутворення згідно з ДСТУ Б В.2.7-171:2008 встановлено наявність висолів на поверхні цегляної кладки з використанням складних будівельних розчинів. Підвищення висолостійкості цегляної кладки досягають застосуванням клінкер-ефективних будівельних розчинів і поверхневого модифікування гідрофобізуючими речовинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н625.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського