РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788213<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bosak M. 
The research of сirculation water supply system of power unit of thermal power plant with Heller cooling tower = Дослідження системи циркуляційного водопостачання енергоблоку теплової електростанції з градирнями Геллера / M. Bosak, O. Hvozdetskyi, B. Pitsyshyn, S. Vdovychuk // Theory and Building Practice. - 2020. - 2, № 2. - С. 1-9. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Виконано аналітичні гідравлічні дослідження системи охолодження циркуляційної води (ОЦВ) енергоблоку ТЕС із градирнею Геллера. Аналітичні дослідження виконано на базі експериментальних даних, отриманих у процесі пускових випробувань системи ОЦВ енергоблоку "Раздан-5" потужністю 300 МВт. Дослідження системи ОЦВ проведено за електричної потужності енергоблоку 200 - 299 МВт, із тепловим навантаженням 320 - 396 Гкал/год. Мета роботи - з'ясувати гідравлічний режим циркуляційної системи охолодження для можливості збільшення подачі води. Величина подачі охолоджувальної води та її температура впливають на вакуум у конденсаторі турбіни. В кінцевому результаті це впливає на потужність турбогенератора ТЕС. Максимальна фактична подача води циркуляційною насосною станцією (ЦНС) становила 32 000 м<^>3/год, що нижче проєктної. Циркуляційними насосами (ЦН) вода в суміші з конденсатом подається в градирню, звідки вона вертається через гідротурбіну на розприскування форсунками в конденсаторі пари турбіни. Спроба збільшити подачу води в конденсатор збільшенням отворів форсунок не дала бажаних результатів. Величина подачі води в ЦН залежить від втрати напору в системі ОЦВ. Зі складових системи вони найвищі в гідротурбінах, які є в складі ЦНС. Тому регулюючи навантаження гідротурбіни, зі зменшенням втрат напору води, можна збільшити подачу води ЦН у конденсатор. Для розрахунків зміненої гідравлічної характеристики системи ОЦВ використано експериментальні дані та розроблені теоретичні залежності. В результаті зменшення втрат напору на ділянці гідротурбіни з 1,04 до 0,15 кгс/см<^>2 диктуючою точкою для напору ЦН буде конденсатор пари турбіни. Слід зауважити, що в такому режимі роботи, у верхніх частинах охолоджувальних секторів градирні можливий вакуум. Градирня ТЕС розраховано на обслуговування двох енергоблоків. За умов теплового навантаження від одного енергоблоку температура охолодженої води, конденсату була нижчою за проєктні значення. Ввімкнення в роботу секторів пікових охолоджувачів градирні дає зниження на 2 - 4 <^>oC температури охолодженої води лише з системою зрошення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.12 + З372

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського