РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788219<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Biks Yu. 
Application of AHP and GRA methods in energy efficiency potential's assessment of envelopes from natural materials = Використання методу аналізу ієрархій (AHP) та сірого реляційного аналізу (GRA) для оцінки енергоефективності огороджувальних конструкцій з природних матеріалів / Yu. Biks, G. Ratushnyak, O. Ratushnyak, P. Ryapolov // Theory and Building Practice. - 2020. - 2, № 2. - С. 48-62. - Бібліогр.: 60 назв. - англ.

Найкращий вибір енергоефективних огороджувальних конструкцій (ЕЕ ОК) із різноманітних доступних матеріалів залишається проблемою. Мета роботи - багатокритеріальна оцінка теплотехнічних характеристик деяких будівельних матеріалів природного походження для ЕЕОК. Наступні типи стін із природних енергоефективних матеріалів розглянуто в порівняльній оцінці: арболіт, саман, панель із солом'яних блоків, землебит, чуркобетон, СІП панель з ековатою, арболіт + солома та енергоефективний теплоблок. Проаналізовано вплив часу теплової інерції <$E tau>, теплоємності внутрішньої площі, показника теплової інерції D, загальної величини термічного опору Rtot, вартості матеріалів стін та їхню вагу. Багатокритеріальну числову оцінку потенціалу енергоефективності (ПЕЕ) ОК проводили двома популярними методами - методом аналізу ієрархій (МАІ) як суб'єктивним методом і методом сірого реляційного аналізу (СРА) як об'єктивним методом. Обидва методи надають можливість упорядкувати альтернативи та можуть бути застосовані як інструменти підтримки прийняття рішень у процесі прийняття рішень у виборі найкращої альтернативи з точки зору багатокритеріальної оцінки. Проведені за двома незалежними методиками дослідження показали, що найкращим типом ОК з точки зору запропонованих критеріїв, є стіна з арболіту, а також з арболіту + соломи, майже втричі менший потенціал має стіна з землебиту. Стіни з чуркобетону, енергоефективного теплоблоку та солом'яних панелей, що оцінені за двома методиками мають практично однаковий узагальнений індекс потенціалу енергоефективності (УІПЕЕ). Для більш об'єктивного аналізу, беручи до уваги різноманітність фізичних і фізико-механічних параметрів матеріалу ОК стін, запропоновано узагальнений індекс ПЕЕ ОК. Оцінка узагальненого індексу ПЕЕ розрахована за двома методиками показала, що за МАІ показники мають більш неоднорідні значення величин, що може бути пояснено суб'єктивністю в оцінці при проведенні процедури парних порівнянь альтернатив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н31/39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського