РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788227<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yehorchenkov V. 
Principles of the exposure natural lighting modeling of premises = Принципи моделювання природного освітлення приміщень за експозицією / V. Yehorchenkov, O. Sergeychuk, L. Koval // Theory and Building Practice. - 2020. - 2, № 2. - С. 113-118. - Бібліогр.: 117 назв. - англ.

Відомо, що критерієм оцінки змінного природного освітлення є експозиція, яка дорівнює добутку інтенсивності освітлення на час його дії. Мета роботи - розробка принципів моделювання світлового режиму з урахуванням часового чинника у вигляді річної експозиції при оцінці енергетичних показників від систем освітлення будівлі. Проведено дослідження експозиції в приміщенні залежно від орієнтації світлопрорізу та його розташування в просторі. Експозицію розглянуто на прикладі трьох однакових офісних приміщень з однаковим світлопрорізом, який має 3 орієнтації: північ, захід і південь і 3 положення: вертикальне, похиле та горизонтальне. Для розрахунку річної експозиції використано відомий програмний комплекс VELUX Daylight Visualizer 2. Для зручності аналізу експозиції введено поняття коефіцієнта природної експозиції (КПЕ), який є відношенням експозиції в приміщенні до одночасного значення зовнішньої експозиції. Дослідження показали, що експозиція є ефективним критерієм оцінки природного освітлення в приміщеннях у часі. Існуюча система оцінки енергоспоживання при освітленні будинків системою суміщеного освітлення є наближеною і не враховує таких факторів, як орієнтація світлопрорізів за сторонами горизонту та їхнє положення в просторі. Вдосконалено метод розрахунку енергоспоживання при освітленні приміщень із використанням експозиції, який враховує розташування світлопрорізів у просторі та їх орієнтацію за сторонами горизонту. Запропоновано принцип визначення тривалості використання штучного освітлення на основі експозиції у разі різного розташування світлопрорізу в просторі, яке істотно впливає на енергоспоживання штучного освітлення приміщень. У результаті проведеного числового експерименту отримано прогнозований результат: найбільш енергоємним є приміщення з вертикальним світлопрорізом північної орієнтації, а найменш енергоємним - приміщення з горизонтальним світлопрорізом. Приміщення з похилим світлопрорізом має середнє значення енергоспоживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.8 + З294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського