РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788399<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Самченко Д. М. 
Енергоощадна технологія переробки гальванічних шламів з одержанням радіопоглинаючих матеріалів / Д. М. Самченко, Г. М. Кочетов, А. Васильєв // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 35. - С. 30-43. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто перспективу підвищення рівня екологічної безпеки промислових підприємств в результаті реалізації енерго- і ресурсозберігаючої технології переробки гальванічних шламів за допомогою методу гідрофазної феритизації. Досліджено можливість одержання Ni - Cu - Zn феритів під час переробки гальванічних шламів на основі феритизаційної технології. Експериментально визначено вплив на кількісний та якісний фазовий склад феритних осадів різних технологічних параметрів переробки та способів активації процесу феритизації: термічного і електромагнітного імпульсного за температур 75 і <$E20~symbol Р roman C>, відповідно. Метод електромагнітної імпульсної активації забезпечує належний ступінь вилучення іонів важких металів - 99,96 %, а також має незаперечні енергетичні переваги у порівнянні з термічним: енергозатрати знижуються більш ніж на 60 %. Підтверджено ефективність застосування електромагнітних імпульсних розрядів з амплітудою магнітної індукції 0,298 Тл та частотою імпульсів від 0,5 до 10 Гц з одержанням екологічно безпечних феритних осадів. Запропоновано використання порошкоподібного Ni - Cu - Zn фериту для виготовлення покриттів, що поглинають електромагнітні хвилі у надвисокочастотному діапазоні. Ферити характеризуються максимальним вмістом кристалічних феромагнітних фаз феритів - більш ніж 93 %. Запропонований ресурсозберігаючий процес феритизації запобігає забрудненню навколишнього середовища, забезпечує ефективне і раціональне використання сировини та енергії у промисловості, а також надає змогу одержати товарні продукти з відходів виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського