РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788414<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yaroshko O. M. 
Transient expression of reporter genes in cultivars of Amaranthus caudatus L. = Транзієнтна експресія репортерних генів у сортах Amaranthus caudatus L. / O. M. Yaroshko, M. V. Kuchuk // Biotechnologia Acta. - 2021. - 14, № 4. - С. 53-63. - Бібліогр.: 48 назв. - англ.

Як рослинний матеріал для дослідів використовували місцеві сорти A. caudatus: Геліос і Кармін. Амарант - нова сільськогосподарська культура для України. Рослинну біомасу, одержану з амаранту використовуть у медицині, харчовій промисловості та косметології. Мета роботи - знайти оптимальні умови для транзієнтної експресії репортерних генів у сортах Amaranthus caudatus. У роботі застосовували біохімічний та мікроскопічний методи. Проростки і дорослі рослини різного віку інфільтрували суспензіями агробактерій окремо (генетичний вектор pCBV19 з геном uidA і генетичний вектор pNMD2501 з геном gfp у штамі GV3101 Agrobacterium tumefaciens). Після проведення серії експериментів досягнуто тимчасовох експресії гена uidA та gfp у рослинах амаранту. Найбільш інтенсивну транзієнтну експресію генів gfp і uidA спостерігали у проростків, інфільтрованих у віці 1 день. Максимум флуоресценції протеїну GFP спостерігали на 5 - 6 добу. Висновки: показано, що сорт Геліос більш сприйнятливий до агробактеріальної інфекції, ніж сорт Кармін. Ефективність агробактеріальної трансформації становила від 16 до 95 % для сорту Геліос і від 12 до 93 % для сорту Кармін. Одержані результати свідчать про те, що досліджувані сорти амаранту, які досліджувалися, потенційно можуть бути використані для одержання в майбутньому транзієнтної експресії цільових генів та синтезу цільових протеїнів в їх тканинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 Амарант + Р282.111 Амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського