РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788421<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tigunova O. O. 
Ultrasonic disintegration of lignocellulose raw materials as a pre-treatment of a substrate for microbiological production of biobutanol = Ультразвукова дезінтеграція лігноцелюлозної сировини як попередня підготовка субстрату для мікробіологічного отримання біобутанолу / O. O. Tigunova, M. O. Umansikiy, V. V. Bratishko, A. V. Balabak, S. M. Shulga // Biotechnologia Acta. - 2021. - 14, № 5. - С. 49-55. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження впливу ультразвукової дезінтеграції на лігноцелюлозну сировину (біомасу незернової частини ріпаку) з подальшим використанням її як субстрату для одержання біобутанолу. Для досліджень використовували штами-продуценти біобутанолу; біомасу незернової частини ріпаку Brіssica nіpus. Ультразвукову дезінтеграцію лігноцелюлозної сировини виконували на спеціально створеному обладнанні. Досліджено вплив ультразвукової дезінтеграції на лігноцелюлозну сировину з подальшим її використанням для одержання біопалива за допомогою мікробіологічної конверсії. Показано можливість використання одержаних компонентів лігноцелюлози як субстрату після ультразвукової дезінтеграції для мікробіологічного синтезу бутанолу. Встановлено, що найбільше накопичення бутанолу (2,4 г/л) одержано за використання вмісту 50 г/л сухої речовини у середовищі та 5 хв оброблення. Зміна питомої потужності ультразвукової дезінтеграції практично не впливала на накопичення спиртів. Висновки: показано, що штами-продуценти роду Clostridium можуть використовувати рослинну лігноцелюлозну сировину як субстрат у процесі культивування. Встановлено, що за використання ультразвукової дезінтеграції для попередньої обробки незернової частини біомаси ріпаку накопичення бутанолу збільшилось утричі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л89 + Л535.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського