РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788453<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kutova O. V. 
Сonstruction of regression models for developing the technology to obtain tablets based on medicinal ginger = Побудування регресійних моделей для розроблення технології отримання таблеток на основі імбиру лікувального / O. V. Kutova, O. A. Ruban, R. V. Sahaidak-Nikitiuk, I. V. Kovalevska, N. V. Demchenko // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2021. - 7, № 4. - С. 3-13. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Наукові дослідження у фармації через їх багатофакторність тісно пов'язані з моделюванням складних статичних систем. Для цього широко використовуються так звані математичні моделі "вхід - вихід", які будуються за результатами експерименту. Моделювання статичних систем на основі експериментальних даних вимагає вирішення трьох взаємопов'язаних завдань: планування експерименту та його реалізація; визначення структури моделі та її параметрів; наближення, за необхідності, складної моделі до більш простого математичного опису. Мета роботи - розроблення методологічного підходу до визначення рівнянь регресії у двофакторному експерименті на підставі аналізу індивідуального впливу факторів на цільові показники якості лікарської форми. Використано комп'ютерне середовище Mathcad (MathSoft Ins., США); метод найменших квадратів - для визначення коефіцієнтів рівнянь регресії. Для розробки шаблону, в якому автоматично здійснюється пошук виду та коефіцієнтів рівняння, використано додаток MS Excel, а саме: пакет аналізу даних (регресійний аналіз); можливість створення макросів; середовище програмування VBA; для редагування коду - текстовий процесор MS Word. Розроблено методологічний підхід до визначення математичного опису впливу кількісних факторів на цільові показники на технологічному етапі розроблення лікарської форми. Запропонований алгоритм математичного моделювання вносить деякі зміни у визначення рівнянь регресії на основі запланованого двофакторного експерименту та зменшує необхідну кількість експериментів. Розроблено та випробувано макрос для програми MS Excel із метою оптимізації обчислень для отримання коефіцієнтів алгебричних поліномів. Розроблений алгоритм ідентифікації двофакторних математичних моделей включає стадію виявлення основних наслідків впливу окремих факторів на цільові показники, що надає можливість проаналізувати механізм їх дії. Метод є ефективним для установлення математичного опису у вигляді лінійних алгебричних поліномів і прийняття рішення про необхідність проведення додаткових експериментальних спостережень всередині факторного простору. Описаний метод обробки експериментальних даних випробувано за результатами, отриманими під час розроблення специфічних лікарських форм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.8-64 + Р282.111 імбир лікарський

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського