РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788458<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Немченко А. С. 
Обгрунтування концептуальної моделі протидії розповсюдженню та боротьби з фальсифікованими лікарськими засобами і медичними виробами в Україні / А. С. Немченко, С. О. Лебедь // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2021. - 7, № 4. - С. 52-60. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проблема фальсифікації лікарських засобів (ЛЗ) є глобальною, тому вона є актуальною для всіх країн світу. Проте ефективність боротьби з розповсюдженням фальсифікованих ЛЗ (ФЛЗ) відрізняється у різних країнах, про що свідчать дані щодо рівня фальсифікату. Забезпечення належного контролю якості ЛЗ у всіх сферах їх обігу вимагає від національних регуляторних органів системного вирішення цих актуальних проблем, передусім це стосується фармацевтичного законодавства щодо протидії поширенню ФЛЗ і медичних виробів (МВ), а також проведення ефективної державної політики у цій вкрай важливій сфері, що визначає національну безпеку держави. Мета роботи - розроблення концептуальної моделі протидії розповсюдженню та боротьби з ФЛЗ і МВ в Україні. Використано наукові публікації вітчизняних та іноземних авторів, а також опубліковані результати комплексного анкетування фармацевтів, лікарів і населення, проведеного науковцями Національного фармацевтичного університету на національному рівні у 2019 - 2020 рр. Використано методи системного аналізу, зокрема моделювання, систематизації та узагальнення. Розроблено концептуальну модель протидії розповсюдженню та боротьби з ФЛЗ і МВ в Україні на підставі аналізу законодавчих і нормативно-правових документів, науково-практичних видань і результатів комплексного анкетування фармацевтичних фахівців, лікарів і населення, проведеного на національному рівні у 2019 - 2020 рр. Відповідно до визначеної стратегії концептуальної моделі встановлено основні проблеми та запропоновано шляхи їх вирішення, систематизація яких надала можливість виділити комплекс правових, організаційних і науково-освітніх заходів щодо протидії фальсифікації ЛЗ. Проведена кластеризація визначених заходів показала, що запропонована концептуальна модель включає щонайменше 30 заходів, основна частина яких (70 %) припадає на державний рівень, із них більшість належить до правових - 57 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)261 + Л66-98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського