РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788558<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kalyuzhna N. H. 
Hybrid threats: essence, characteristics, preconditions for escalation = Гібридні загрози: сутність, характеристики, передумови ескалації / N. H. Kalyuzhna, T. K. Kovtun // Проблеми економіки. - 2021. - № 3. - С. 16-21. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета роботи - уточнення сутності гібридних загроз (ГЗ) на підставі систематизації їх ключових характеристик і визначення передумов ескалації. Розглянуто поширені визначення ГЗ і наголошено на відсутності єдиного підходу до їх трактування з огляду на різноплановість і всеохоплювальний характер. Обгрунтовано високий руйнівний потенціал ГЗ через їх прихований характер та орієнтованість на найбільш уразливі сторони об'єкта гібридної агресії. Розглянуто специфіку реалізації ГЗ в економічній площині та на прикладі зовнішньоторговельних відносин між Україною та Російською Федерацією; засвідчено, що економічна сфера слугує простором для приховування та деформалізації гібридного конфлікту. Розглянуто сутність синергетичного ефекту від синхронної реалізації ГЗ у різних сферах протистояння. Визначено як ключову рису гібридних конфліктів їх перебування поза межами юридично виправданого втручання інших держав і міжнародних організацій. Акцентовано увагу на стрімкому поширенні ГЗ в економічній площині й особливі ризики, які гібридизація конфліктів створює для економічно слабких держав. Як важливу ознаку ГЗ визнано високу ймовірність їх ескалації внаслідок настання непрогнозованих подій, зокрема світової пандемії COVID-19. Обгрунтовано, що очікуваним ризиком постпандемічного періоду є перехід більшості національних економік до політики протекціонізму, що надає змогу прогнозувати зростання ризиків ескалації ГЗ для економічно слабких держав унаслідок прагнення більш потужних держав до захисту національних економічних інтересів. На підставі аналізу специфіки ГЗ і виходячи з розуміння гібридності як результату поєднання відмінних форм визначено ключові характерні риси ГЗ, які додатково поєднано відповідно до сутності в групи: загальні аспекти; специфіка методів та інструментів; сфери реалізації; передумови ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського