РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788667<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копей Б. В. 
Вдосконалення конструкцій перерізуючих плашок превентора / Б. В. Копей, В. В. Михайлюк, С. О. Охріменко // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2019. - № 2. - С. 65-73. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

При несподіваному посиленні шторму під час буріння на морі або в інших аварійних випадках бурильну або обсадну колони перерізають лезами плашок превенторів і герметизують свердловину. Бурильна колона залишається у свердловині і утримується трубними плашками превенторів. Перерізуючі глухі плашки - це глухі плашки з вмонтованим різальним лезом, яке перерізає труби, що знаходяться у свердловині, дозволяючи, таким чином, глухим плашкам герметизувати свердловину. В роботі була поставлена задача вдосконалити перерізуючі плашки превентора з метою підвищення ефективності різання бурильної труби. Запропонована модернізація конструкції різака дає змогу перерізати бурильну трубу повністю. Як і у попередньої конструкції, процес перерізання незмінний, але за рахунок форми різальних поверхонь не відбувається зминання труби, а повне перерізання. Проте відмінністю цієї конструкцій від закордонних є те, що у процесі перерізання труби спочатку відбувається її точкова деформація (проколювання) різаком, що, на відміну від інших конструкцій, зменшує у початковий момент деформації труби навантаження на гідравлічні циліндри плашкового превентора, а отже, зменшуються енергетичні затрати на цей процес різання та навантаження на інші елементи привода плашок превентора. Ефективність перерізання труб плашками з модернізованим лезом доведена результатами скінченно-елементного аналізу вдосконаленого превентора.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.139-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського