РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000788679<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сур'янінов М. Г. 
Несуча здатність сталефібробетону з фіброю різного типу / М. Г. Сур'янінов, С. П. Неутов, І. Б. Корнеєва, Д. В. Величко // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2020. - № 2. - С. 18-24. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Надано результати дослідження несучої здатності фібробетону при дисперсному їх армуванні сталевою фіброю трьох різних типів - анкерною, плющеною і хвилястою. У всіх дослідах фібру додавали в кількості 1 % за об'ємом, що, як було встановлено в проведених авторами попередніх випробуваннях, є оптимальним відсотком армування. Випробування проводилися на призмах і кубах розмірами 100х100х400 мм і 100х100х100 мм відповідно, витриманих 28 діб. Виготовлено 4 групи призм і кубів. За однією - зі звичайного бетону (з розмірами крупного заповнювача до 10 мм) класу С20/25, і ще по три - з різними типами фібр. Кожна група складалася з шести зразків. Всі випробування проводилися на спеціально підготовленому для цих цілей пресі. На бічні поверхні призм кріпилися індикатори годинникового типу (по одному на кожну призму) для вимірювання поздовжніх деформацій під час завантаження. Навантаження прикладалося однаковими ступенями з витримуванням впродовж 10 хвилин. Результати випробувань подані у вигляді графіків залежностей відносної деформації від напруження і в табличній формі. При випробуваннях кубів фіксувалися лише максимальні навантаження через неможливість стійкого фіксування давачів. Встановлено, що несуча здатність сталефібробетону практично не залежить від виду фібри, але її наявність в складі бетону змінює характер руйнування зразка. Замість миттєвого крихкого руйнування спостерігається повільно поточний процес, і призма не розпадається на окремі частини, а залишається єдиним масивом з наскрізними тріщинами; від остаточного руйнування її утримують волокна фібри. Призми з вмістом сталевої фібри витримували навантаження на 11 % більше, ніж зразки з бетону. Застосування сталевої фібри покращує не тільки несучу здатність, а й деформативність. Відносна поздовжня деформація сталефібробетону в середньому виявилася на 36 % вище, ніж у бетону, через наявність у фібробетону псевдопластичної фази деформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: И331.94 + Н571

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського